W niewielkich mieszkaniach każdy centymetr powierzchni powinien być zaaranżowany w sposób, który ograniczy nadmierne zagracenie pomieszczeń i liczbę nieużywanych na co dzień przedmiotów do minimum. Jest to ważne w szczególności we wnętrzach, które pełnią wiele funkcji jednocześnie. Dotyczy to między innymi salonów, które w nocy zmieniają się w sypialnię. Aby uniknąć dyskomfortu i niewyspania, powinno się wybrać mebel, który umożliwi wypoczywanie w ciągu dnia i wysypianie się w nocy. Jednym z takich mebli jest narożnik z regulowanym zagłówkiem.

Kanapy narożne w salonach cieszą się niesłabnącą popularnością. Zagłówki regulowane ułatwiają ich dostosowanie do potrzeb użytkowników, a także rozłożenie wygodnego posłania na noc. Często do mebla dołączone są ozdobne poduszki, które sprawiają, że salon prezentuje się elegancko. Dodatkowo możliwość dowolnego ustawienia narożnika z ruchomymi zagłówkami zwiększa komfort wszystkich użytkowników. Sprawdź, jakie inne zalety ma kanapa narożna do salonu z funkcją sypialni.

Narożnik z zagłówkami z funkcją spania

Narożniki do salonu są dostępne w wersji z funkcją spania lub bez niej. Jeśli salon ma pełnić funkcję sypialni w nocy, powinno się stawiać na meble rozkładane. Ich rozmiar po rozłożeniu odpowiada wielkości klasycznego materaca, dlatego zapewnia wygodę przez całą noc i pozwala się spokojnie wyspać. Dzięki temu narożnik do pokoju dziennego nie obniża komfortu snu z powodu zbyt ciasnego łóżka. Jego rozmiar pozwala spokojnie wyspać się np. obojgu rodzicom, gdy ich dawna sypialnia zmieniła się w pokój dziecięcy. Meble wyposażone w funkcję spania rozkłada się szybko, a ruchome zagłówki na noc wystarczy zdjąć, by zwiększyć powierzchnię spania.

Narożnik z regulowanymi zagłówkami dla większego komfortu

Regulowane zagłówki podnoszą komfort odpoczynku w dzień, dlatego rozkładany narożnik z zagłówkami doskonale sprawdza się również w czasie oglądania telewizji, przyjmowania gości oraz czytania książek. Ruchomy zagłówek w nocy można zdjąć, natomiast w dzień dopasować do wzrostu użytkownika oraz jego własnych preferencji. Kanapy z podnoszonymi zagłówkami są wygodne nawet dla bardzo wysokich osób, które w przypadku większości mebli odczuwają dyskomfort z powodu ich niewielkich rozmiarów. Narożniki z regulacją zagłówków mają różnokolorowe tapicerki, dlatego z powodzeniem dopasuje się je do wielu aranżacji. Świetnie wyglądają zarówno w nowoczesnych wnętrzach i w stylu skandynawskim, jak i w tradycyjnych aranżacjach w połączeniu z eklektycznymi dekoracjami. Dzięki temu narożniki można umieszczać w większości salonów w małych mieszkaniach, by cieszyć się większym komfortem na co dzień.

Wygodne rozwiązanie do niewielkiej sypialni

W niektórych mieszkaniach sypialnie mają zaledwie kilka metrów kwadratowych. Trudno zmieścić w nich pełnowymiarowe łóżko, dlatego narożnik z funkcją spania może w nich służyć równie dobrze co w salonie. W ciągu dnia w sypialni zyskuje się więcej miejsca na komfortowe korzystanie z garderoby bądź wykonywanie innych czynności. Z kolei w nocy narożnik rozkłada się do rozmiarów małżeńskiego łoża. Dzięki temu jego użytkownicy nie muszą rezygnować z komfortu posiadania własnej sypialni. Rozkładany narożnik może posłużyć również we wnęce w salonie, którą zaaranżowano na oddzielną sypialnię. Cechuje się możliwością uniwersalnego zastosowania, dlatego pozwala w pełni wykorzystać małą powierzchnię mieszkania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj