Dajemy Ci 6 opcji na to, jak możesz umieścić dywanik pod sofą segmentową. Zajmiemy się również głębszym wyborem odpowiedniego dywanika.

Dekorowanie salonu może obejmować kilka aspektów, a jednym z nich jest sposób, w jaki dywan powinien do wszystkiego pasować.

Głównym centrum uwagi w Twoim salonie jest zazwyczaj sofa. A w przypadku pokoi z sofami segmentowymi, wybór odpowiedniego rozmiaru dywanu może być bardzo trudny. Co więcej, umieszczenie dywanu jest również dylematem, z którym boryka się większość właścicieli domów.

Opcje kładzenia dywanów

Wygląd wnętrza Twojego domu powinien być estetyczny. A jeśli zastanawiasz się, jak najlepiej dopasować ustawienie dywanu, wypróbuj te wskazówki:

Wyśrodkuj dywan

Możesz zdecydować, że nie będziesz chciał trzymać nóg na dywanie. Wyśrodkuj go krótszą krawędzią, równolegle do krótszego końca sekcji sofy. Stworzy to iluzję prostokąta, który zapewni zrównoważony wygląd.

Duży dywan pod wszystkie meble

Możesz również stworzyć przytulny salonik, wybierając duży dywan, taki, który jest obszerniejszy od narożnika. Umieść ją na dywanie wszystkimi nogami, włącznie ze stolikiem do kawy. Zapewnia on dużą przestrzeń dla dzieci i dodatkową powierzchnię do siedzenia na podłodze.

Utworzenie Asymetrii

Jeśli posiadasz małe meble, takie jak mała sofa lub stolik do kawy, to spraw, by wydawały się większe, poprzez stworzenie dekoracyjnej asymetrii. Takie rozwiązanie przyciągnie wzrok do całej przestrzeni siedzącej.

Przednie nogi na dywanie

Jeśli rozmiar dywanu nie jest zbyt duży pod wszystkie meble, nie martw się. Zawsze możesz umieścić na dywanie przednie nogi swojej sofy, a powierzchnia będzie nadal wyglądać jednolicie.

Okrągły dywanik do przełamania monotonii

Jeżeli twój wystrój wnętrza i meble i dodatki posiadają większość linii prostych i twardych kształtów, wtedy koło łamie tę monotonię. Umieść okrągły dywanik pośrodku twojej kanapy, aby zrównoważyć pionowe i poziome linie w twoim pokoju.

Diagonalna psota

Być może nie jest to popularny wybór, ale sprawdza się w przypadku tych właścicieli domów, którzy lubią łamać zasady projektowania wnętrz domowych. Pośrodku sekcji należy umieścić ukośny dywanik, który będzie wskazywał na inny narożnik. Jeśli chcesz mieć kreatywne i zabawne położenie, to jest to najlepszy wybór.

Sofa w salonie powinna być najwygodniejszym meblem w Twoim domu, a dywanik powinien być tym drugim elementem, który zwiększy komfort, funkcjonalność i estetykę w przestrzeni.

Korzyści z umieszczenia dywanu w salonie

Niektórzy właściciele domów zastanawiają się, czy salon z dywanem jest właściwym wyborem. Podczas gdy najwyższym priorytetem dywanu w pomieszczeniach mieszkalnych jest estetyka, większość właścicieli domów nie docenia w ogóle korzyści z dywanów. Bez względu na to, czy dekorujesz dywanem sypialnię, czy domowe biuro, dywanik przynosi następujące korzyści:

Zapewnia komfort

Podłoga w domu może być laminowana, z płytkami lub z twardego drewna. Trzeba przyznać, że czasem ciężko jest chodzić po tych twardych powierzchniach. Chociaż materiały te nie niszczą stóp, chodzenie po domu przez cały dzień będzie miało negatywny wpływ na spody stóp.

Pierwszą korzyścią, jaką dają dywany, jest komfort. Zapewniają komfort podczas chodzenia. Przenoszą cały ciężar i pochłaniają nacisk wywierany na twarde powierzchnie.

Redukuje odgłosy skrzypienia

Niezależnie od tego, czy umieszczasz dywan w sypialni, czy w jadalni, redukuje on dźwięki skrzypienia podłogi. Co więcej, dywan w pokoju dziennym absorbuje również odgłosy z otoczenia. Porównaj różnicę między echem w pokoju z dywanem i bez niego.

Absorbuje alergeny

Dywany są świetne dla ludzi z alergią? Niewiele osób uważa to za prawdę, ponieważ zawsze sugerowano nam, że dywany absorbują alergeny, co może być szkodliwe dla ludzi z alergią, ponieważ są narażeni na kontakt z powierzchnią dywanu. Jednak ludzie z drugiej strony są zdania, że dywaniki zapobiegają wywoływaniu alergii. I to wszystko z tego samego powodu, wchłaniają one alergeny i uniemożliwiają wdychanie ich z powietrza.
Oferuje izolację.

W miejscach, gdzie zawsze jest zimno, może być dość niekomfortowo chodzić po zimnych podłogach. Ogromny dywan może zakryć i zaizolować. Umieszczenie podkładu pod dywanem może również pomóc zwiększyć izolację i zapewnić ciepło w zimnych porach roku.

Tworzy przytulną przestrzeń

Nic dziwnego, że segmentowe kanapy z dywanikami pod spodem tworzą przytulną atmosferę. A to wszystko sprowadza się do tego, że dywan tworzy ogólną spójność na całym obszarze. Może to wywołać określone emocje, które mają wpływ na naszą energię.

Jak wybrać idealny dywan?

Aby stworzyć równowagę wizualną w Twoim domu, upewnij się, że wybrałeś idealny dywan. Wszystkie chodniki w salonie muszą wyglądać jak słodycz dla oczu. W tym dziale opowiemy Ci, jak wybrać idealny rozmiar, wzór i styl dywanów, który będzie pasował do mebli w salonie:

Materiał

Najpierw trzeba się zastanowić, z jakiego materiału ma być wykonany dywan. Jeśli kładziesz go pod swoją sofą dwudzielną, być może decydując się na ciemny kolor, możesz ukryć plamy, zwłaszcza jeśli salon jest miejscem często wykorzystywanym.
Inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę to zwierzęta domowe i dzieci. Czy masz jakieś? Czy często przebywają na twoim tapczanie? Możesz wybrać dywan, który jest łatwy do czyszczenia, ponieważ zwierzęta domowe i dzieci mogą wnosić brud i wszystkie te nieprzyjemne niespodzianki. Plamy i zabrudzenia mogą być twoim głównym problemem, więc zdecyduj, czy chcesz wełnę, bawełnę, jedwab, nylon, jutę, czy poliestrowe dywany.

Wzory

Styl i wzór Twojego dywanu będzie zależał wyłącznie od Twoich preferencji i oczywiście wyglądu całego pomieszczenia. Co więcej, wybór dywanu do twojej rozkładanej kanapy będzie również zależał od jej koloru i wzoru.

Pamiętaj o dwóch rzeczach, kiedy myślisz o projektach dywanów: Jeśli twój narożnik ma jednolity kolor, wybierz wzorzysty dywanik. Jeśli twoja sofa ma wzorzystą tapicerkę, wybierz dywan w jednolitym kolorze.

Rozmiar

Wielkość dywanu do pokoju zależy również od tego, jak umieścisz go pod swoją sofą. Nie ma jednak żadnej reguły, jeśli chodzi o właściwy rozmiar dywanu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj