Wiosna za rogiem, a wraz z nią zawsze przychodzi ochota na jakieś zmiany w domu. Świeże kwiaty to oczywiście podstawa, ale równie dobrym sposobem na zmianę nastroju na wiosenny są dekoracje w postaci zdjęć. Obowiązkowo powinny wprowadzać do mieszkania radość i powiew świeżości. Zainspiruj się naszymi pomysłami!

Wiosenne fotografie, czyli jak udekorować dom?

Chcesz wprowadzić do domu trochę wiosny? Wywołaj klasyczne odbitki zrobionych przez siebie zdjęć i włóż je w delikatne, jasne ramki. Zdjęcia możesz wykonać na przykład w czasie wiosennego spaceru – będą bardzo klimatyczne, a dodatkowo autentyczne. Wprowadzisz w ten sposób do domu swoją sztukę, a goście spojrzą na świat twoimi oczami.

Inną opcją są wydruki wielkoformatowe, które naprawdę potrafią odmienić całe wnętrze. Jeśli szukasz dekoracji do postawienia na komodę czy kominek, dobrym rozwiązaniem będą fotobloki – zdjęcia na samodzielnie stojącym, minimalistycznym bloczku.

Galeria ścienna w pastelach

Od jakiegoś czasu niezwykle modne są galerie ścienne, złożone z plakatów, grafik i zdjęć oprawionych w różne ramy. Mogą to być zdjęcia rodzinne, plakaty abstrakcyjne, botaniczne czy z inspirującymi cytatami. Żeby wyglądało to dobrze i estetycznie, powinien łączyć je jakiś motyw przewodni. Jeśli chcesz stworzyć taką galerię w wiosennym wydaniu, postaw na modne w tym sezonie pastele.

Wiosenny pejzaż w wielkim formacie

Choć wiosna bez wątpienia kojarzy się z kwiatami, nie jest to jedyny motyw, który warto wprowadzić do domu. Równie wspaniały i nastrojowy będzie pejzaż z wiosną w tle. Dobrze zrobione zdjęcie oprawione w ramę będzie wyglądało jak obraz! Taka dekoracja idealnie sprawdzi się w salonie, ale może być też pięknym akcentem w przedpokoju.

Wiosna nie tylko w salonie

Salon jest miejscem, od którego rozpoczyna się dekorowanie. I bardzo słusznie – zwykle jest on najbardziej reprezentacyjny i to w nim przyjmuje się gości czy odpoczywa. Ale wiosnę warto zaprosić również do innych pomieszczeń w domu!

  • Do sypialni idealny będzie wielkoformatowy fotowydruk – do nowoczesnej sypialni sprawdzi się zbliżenie na jeden kwiat, z kolei do romantycznej – zdjęcie bukietu w pięknym wazonie. W sypialni postaw raczej na stonowane, subtelne kolory wydruku – wpływają na wyciszenie i lepszy sen.
  • W kuchni powieś na ścianie 3 małe zdjęcia – jedno obok drugiego. Niech łączy je jakiś motyw przewodni, np. niech na każdym będzie jakiś wiosenny kwiat.
  • Nie zapominaj o łazience! Przecież to tutaj się relaksujesz – jeśli masz sporą łazienkę, pozwól sobie na większy wydruk. Motywy roślinne są jak najbardziej wskazane – urządzanie łazienki w stylu zbliżonym do natury jest obecnie bardzo modnym trendem.

Gdy zbliża się wiosna, z reguły mamy ochotę odświeżyć garderobę, zrobić generalne porządki i „wpuścić” do domu świeżą, nową energię. To idealny czas na zmianę dekoracji – zamiast stojących bibelotów, postaw na eleganckie i ponadczasowe fotografie, na przykład z motywem kwiatowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj