Świadomość dotycząca zmian klimatu i negatywnego wpływu działalności człowieka na planetę skłania do podejmowania kroków, które zminimalizują te procesy. Dotyczą one wielu dziedzin życia, a wśród nich znajduje się architektura i życie codzienne. Nowoczesne trendy architektoniczne wyznaczają kierunek, który ma doprowadzić do jak najbardziej ekologicznego projektowania oraz tworzenia przestrzeni przyjaznych człowiekowi i naturze. Przedstawiamy ciekawe architektoniczne propozycje, które mają szansę zrewolucjonizować rynek nieruchomości. Poznaj je wszystkie!

Systemy retencji wód opadowych

Nowoczesne osiedla, takie jak np. Nadgórników 14 w Katowicach coraz częściej wykorzystują różnorodne sposoby retencji wód opadowych w celu minimalizacji negatywnego wpływu na środowisko. Mogą to być zbiorniki retencyjne, oczka wodne, zielenie dachowe oraz inne tereny przepuszczalne. Dzięki temu ogranicza się ryzyko powodzi oraz poprawia się jakość wód gruntowych. Dodatkowo roślinność na terenach retencyjnych zwiększa estetykę osiedla i zdecydowanie poprawia mikroklimat. Nie ma wątpliwości, że woda jest bezcennym skarbem, o który należy dbać i zabiegać o jego mądre wykorzystanie. Zastosowanie systemów retencji to trend zdecydowanie wart wprowadzenia i deweloperzy chętnie po niego sięgają.

Wykorzystanie energii słonecznej

Nikogo nie dziwi, że panele fotowoltaiczne stanowią coraz popularniejsze rozwiązanie również na nowoczesnych osiedlach deweloperskich. Dzięki wykorzystaniu energii słonecznej do produkcji elektryczności, panele fotowoltaiczne nie tylko zmniejszają emisję dwutlenku węgla, ale także redukują zależność od tradycyjnych źródeł energii. Warto zauważyć, że ich montaż na dachach budynków osiedla pozwala maksymalnie efektywnie wykorzystać dostępną przestrzeń, dostosowując rozmieszczenie paneli do specyfiki lokalizacji. Zastosowanie na osiedlu fotowoltaiki może przynieść oszczędności na rachunkach za energię elektryczną, a także wnieść na zupełnie nowy poziom podejście mieszkańców do korzystania z energii słonecznej.

Ciekawym rozwiązaniem jest też wyposażenie osiedla w stacje ładowania aut elektrycznych – to wielki ukłon dla zmotoryzowanych, którzy zainwestowali w nowoczesne, ekologiczne technologie i jeżdżą autem z napędem elektrycznym. Apartamenty Katowice Nadgórników 14 mogą pochwalić się dostępnością ładowarek do elektrycznych pojazdów, co jest doskonałym ułatwieniem dla mieszkańców i zdejmuje z ich głowy kolejny problem pod tytułem „gdzie naładować auto?”.

Mieszkając na ultranowoczesnym osiedlu N14 możesz być pewien, że twórcy zrobili wszystko, aby ułatwić i uprzyjemnić Ci każdy aspekt codziennego życia.

Biophilic design

Choć termin ten może brzmieć nieco tajemniczo, nie oznacza on nic innego jak projektowanie przestrzeni, które dosłownie łączą ludzi z naturą. Osiąga się to poprzez zastosowanie elementów takich jak naturalne światło, roślinność, widoki na otaczający krajobraz czy użycie naturalnych materiałów. Wielokrotnie udowodniono, że Biophilic Design ma pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, a także sprzyja ochronie środowiska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj