Udało Ci się uzyskać pozwolenie na budowę domu? Wspaniale! Zanim jednak możliwe będzie przystąpienie do jego budowy, konieczne jest odpowiednie przygotowanie terenu. Biorąc pod uwagę fakt, że jest to klucz do sukcesu każdego projektu budowlanego, warto zapoznać się bliżej z tym tematem. Przeczytaj więcej o przygotowaniach powierzchni do stawiania domu!

Jakie czynności trzeba wykonać na terenie budowlanym?

Co wlicza się w zakres robót ziemnych podczas przygotowywania terenu pod budowę? Składa się na nie wydzielenie przestrzeni prac budowlanych. Trzeba wykonać ogrodzenie i wyznaczyć drogi budowlane, przestrzegając przy tym wszelkich przepisów prawnych. Zgodnie z przepisami BHP, ogrodzenie musi mieć minimum 1,50 m i powinno być zlokalizowane nie mniej niż 1 m od wykopu.

Kolejną ważną czynnością jest usunięcie drzew i krzewów. Często przeszkadzają one w prowadzeniu prac na placu budowy. Równie ważne jest wyrównanie terenu pod budowę – tutaj konieczne może być wynajęcie koparki.

Przygotowując powierzchnię do stawiania domu, musisz ustalić również miejsce składowania materiałów budowlanych. Dzięki temu praca będzie prostsza, a plac budowy – uporządkowany. Warto podkreślić, że jest to wymagane przez Prawo budowlane. Materiały nie mogą stanowić zagrożenia i zostać zniszczone pod wpływem działania czynników atmosferycznych. Możesz je przechowywać np. w kontenerze czy szopie, ale pamiętaj, aby miejsce składowania materiałów znajdowało się co najmniej 5 m od placu budowy.

Na końcu trzeba wykopać ziemię pod fundamenty. Czy ten etap prac się powiedzie, w dużej mierze zależy od tych poprzednich, czy zostały one odpowiednio wykonane i nie popełniono błędów. Z tego względu przygotowanie terenu pod budowę warto zlecić profesjonalnej firmie.

Jakiej firmie zlecić przygotowanie terenu pod budowę?

Na rynku znajdziesz mnóstwo partnerów do współpracy w tym zakresie, jednak nie wszyscy są godni zaufania. Jeśli właśnie stoisz przed takim wyborem, koniecznie zapoznaj się z ofertą firmy Szczucki. Pracujący w niej fachowcy doskonale wiedzą, że budowa domu wymaga precyzyjnego zaplanowania prac ziemnych, a to jak zostaną wykonane, może mieć ogromny wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców. Od lat kompleksowo przygotowują powierzchnie do stawiania domów, czyli m.in. wycinają drzewa i krzewy, wyrównują teren, wykonują ogrodzenie działki, a w zakres ich prac wchodzą również wykopy pod fundamenty. Warto podkreślić, że wspomniana firma świadczy swoje usługi na terenie całej Polski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj