Cyklinowanie to sprawdzony sposób na poprawę wyglądu drewnianego parkietu. Odpowiedni sprzęt, dokładność i doświadczenie pozwalają zeszlifować minimalną ilość lakieru, by osiągnąć możliwie najbardziej satysfakcjonujący efekt. W ten sposób pozbędziemy się ubytków, rys, przebarwień, a także zabrudzeń. Skorzystanie z takiej usługi to znacznie tańsze i szybsze rozwiązanie niż zrywanie całej podłogi i położenie nowego parkietu. Zanim nastąpią oczekiwane efekty, trzeba będzie znaleźć godnego zaufania specjalistę. Dziś sprawdzamy, jak to zrobić.

Cyklinowanie parkietów – sprawdź doświadczenie specjalistów

Eksperci, którzy od lat działają na rynku często mogą zaproponować nam większą dokładność i bardziej fachowe podejście. Oczywiście nie zawsze jest to zasadą, bo przecież na rynku pojawiają się też nowe, rzetelne podmioty. Jeśli jednak chcemy zwiększyć swoje szanse na znalezienie godnego zaufania fachowca, poszukajmy wśród doświadczonych firm. Tacy usługodawcy często wprost informują o swoich dotychczasowych osiągnięciach, więc możemy szybko porównać rozważanych specjalistów.

Cyklinowanie parkietu a wykorzystywany sprzęt

Proces w uproszczeniu zawsze polega na zeszlifowaniu górnej warstwy podłogi, a następnie pokryciu jej nowym lakierem i warstwą ochronną. Różnice polegają jednak na stosowanych urządzeniach. Spotkamy się z klasycznymi cykliniarkami, jak i takimi, które wyposażone są w specjalny pojemnik na pył. Sprzęt drugiego typu umożliwia wykonanie cyklinowania bezpyłowego. To korzystna opcja, bo pył będący produktem zeszlifowania podłogi nie wydostaje się poza sprzęt. W rezultacie nie musimy martwić się skomplikowanym sprzątaniem. Jeśli więc cenimy wygodę, poszukujmy firmy, która oferuje właśnie taki wariant usługi.

Poznaj opinie dotychczasowych klientów

Przed wyborem usługodawcy dobrze będzie sprawdzić, co sądzą o nim osoby, które już skorzystały z cyklinowania. W ten sposób możemy zweryfikować takie kwestie jak:

  1. terminowość
  2. dokładność
  3. nastawienie do klienta
  4. elastyczność w razie wystąpienia niespodziewanych sytuacji.

Brak opinii w internecie wcale nie musi świadczyć o braku profesjonalizmu usługodawców. Często po prostu firmie nie udało się jeszcze zgromadzić pokaźnego grona klientów. To wcale nie znaczy, że powinniśmy ją odrzucić. Jeśli od początku współpracy eksperci pokazują swój profesjonalizm, pozytywne nastawienie do klienta, chętnie odpowiadają na nasze pytania i w jasny sposób prezentują ofertę, prawdopodobnie warto będzie im zaufać.

Cyklinowanie parkietów w Warszawie to usługa, z której korzystać będziemy dosyć rzadko – taką renowację wykonuje się co ok. dekadę. Tym bardziej warto poświęcić czas, by przekazać tę czynność w ręce godnych zaufania fachowców. Kierując się wyżej wspomnianymi radami zwiększysz szansę na to, że będziesz zadowolony z efektu renowacji podłogi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj