Ogrzewanie podłogowe wodne wielu potencjalnym inwestorom kojarzy się wyłącznie z problemami, długotrwałymi i kosztownymi pracami. Jeśli do tego potrzebne jest połączenie do pompy ciepła, kompletna wymiana posadzki to problem robi się jeszcze większy. Warto jednak zdać sobie sprawę, że obecnie do dyspozycji mamy coraz więcej rozwiązań, które instalację wodnego ogrzewania podłogowego znacznie ułatwiające montaż. Dostępna jest także instalacja ogrzewania podłogowego suchego.

Frezowanie do ogrzewania podłogowego

O ogrzewaniu podłogowym słyszał już chyba każdy. Każdy też prawie wie, że jedyne wady ogrzewania podłogowego wiążą się z procesem montażu tego rozwiązania, szczególnie jeśli nie jest ono przewidziane na etapie projektu, a montowane znacznie później. Konieczność często bardzo głębokiej przebudowy posadzki, ryzyko narzucenia instalacji wodno-kanalizacyjnej i wiele innych potencjalnych problemów, wiele osób nadal zniechęca do decyzji o zakupie tego typu ogrzewania.

Warto jednak zdać sobie sprawę, że montaż ogrzewania wcale nie musi tak wyglądać. Bardzo ciekawym rozwiązaniem, znacznie przyspieszającym prace i je ułatwiającym jest frezowanie pod ogrzewanie podłogowe. Nie ma znaczenia, czy posiadasz dom lub mieszkanie od dewelopera, czy też z rynku wtórnego. Rozwiązanie to sprawdza się właściwie wszędzie: polega na frezowaniu w wylewce rowków, w które wkłada się rury do ogrzewania podłogowego, a następnie podłącza całą instalację. Rowek mają jedynie dwa centymetry, więc ich wykonanie nie jest kłopotliwe, nie narusza stropów, nie wymaga dużo czasu, a także nie oznacza totalnego chaosu remontowego.

Pianobeton zamiast styropianu

Przed ogrzewaniem podłogowym trzeba w tradycyjnym rozwiązaniu pomyśleć także o samej wylewce i odpowiednim jej przygotowaniu. Dotychczas montaż ogrzewania podłogowego poprzedzało przygotowanie posadzki ze styropianem. Dzisiaj coraz częściej sięga się po pianobeton.

W jego skład wchodzą cement, woda, środek spieniający i wypełniacze (np. drobny piasek). To sprawia, że pianobeton z powodzeniem zastępuje styropian. Pianobeton gwarantuje idealne wypełnienie wszystkich zakamarków, jest lekki i wytrzymały, chroni przed uszkodzeniami, a do tego bardzo szybko się go montuje. Do tego w całościowym rozrachunku okazuje się tańszy niż styropian.

Wodne ogrzewanie podłogowe czy ogrzewanie suche?

Ogrzewanie podłogowe suche polega na umieszczeniu elementów grzejnych w wyfrezowanej gotowej płycie styropianowej pokrytej aluminium pod ogrzewanie podłogowe. Składa się z płyty styropianowej pokrytej aluminium z rowkami do mocowania rury. To sprawia, że rozwiązania jest efektywne, bezpieczne i trwałe, a przy tym łatwo się je montuje zarówno w budynkach nowych, jak i remontowanych. W tych drugich, ogrzewanie suche łatwiej się montuje, unikając niebezpieczeństw związanych choćby z uszkodzeniem instalacji wodno-kanalizacyjnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj