Uwielbiamy mieć możliwość dostosowania rzeczy do osobistych upodobań, dlatego często wybieramy meble tapicerowane. Zwykle zależy nam na tym, aby sofy, fotele czy kanapy były komfortowe i obite miłym w dotyku materiałem. Zdecydowanie mniejszej przyjemności doświadczamy podczas siedzenia lub leżenia na skórzanych sprzętach, których powierzchnia często jest chłodna. Za to przedmioty pokryte tkaninami są funkcjonalne, a dodatkowo wizualnie ocieplają aranżację naszych wnętrz. Przez pewien czas po zakupie prezentują się efektownie, ale z czasem zauważymy, że płótna tapicerskie łatwo się brudzą. W związku z tym dobrze zakładać pokrowce zapobiegające uszkodzeniom oraz przedłużające piękny wygląd mebli.

Dlaczego pokrowce meblowe to dobre rozwiązanie?

Każdy właściciel fotela czy kanapy pragnie chronić ulubione siedzenie przed np. przypadkowym rozlaniem kawy lub uszkodzeniem przez zwierzęta. Z tego względu sięgamy po pokrowce, które skutecznie zabezpieczają tapicerowane powierzchnie. Szeroki wybór okryć pozwala dostosować ich kolor oraz materiał do aranżacji pomieszczeń, a dodatkowo umożliwia zmianę wyglądu starych, brzydkich mebli. Dużą zaletą wyrobów z nowoczesnych tkanin jest łatwość ich czyszczenia, gdyż można je wygodnie wyprać w pralce, po czym szybko wysuszyć. Obecnie na rynku dostępne są zarówno pokrowce elastyczne łatwo dopasowujące się do kształtu przedmiotów, jak i nieelastyczne ochraniacze.

Piękne, praktyczne pokrowce fotelowe w różnych wersjach

Fotele klubowe, uszaki czy rozkładane to wygodne meble chętnie wybierane do salonu, sypialni lub gabinetu. Chcąc zachować idealny stan siedzisk, czy też pragnąc dodać wnętrzu elegancji, warto przykryć je pokrowcami hiszpańskimi, które pasują na wszystkie rodzaje sprzętów. Dzięki wszyciu w produkt gumowych taśm nakrycie jest praktycznie niewidoczne i naciąga się także na wysuwany podnóżek. Nieco inny wygląd mają natomiast ochraniacze włoskie z charakterystycznym marszczeniem tkaniny. Technologia wykorzystywana podczas ich wytwarzania wzmacnia strukturę wyrobu, jednocześnie zachowując jego wyjątkową elastyczność. Pokrowce na fotele pokojowe spotkać możemy też w wersji pikowanej, przeznaczonej do siedzeń w formie uszaka. Wykonane są one z materiałów wodoodpornych albo aksamitnych, przy czy ten rodzaj okryć zwykle uszyty jest na miarę, gdyż chroni najbardziej narażone na zniszczenia miejsca, taki jak: oparcie, siedzisko i podłokietniki.

Jak wybrać odpowiedni pokrowiec, aby spełniał swoje zadanie?

Podczas wyboru pokrowca na fotel lub inny element wyposażenia zależy nam na tym, aby dobrze przylegał i nie wymagał ciągłego poprawiania. Na początek najlepiej wykonać dokładny pomiar, po czym w kolejnym kroku należy zastanowić się nad tym, na jakich właściwościach zależy nam najbardziej. Jeśli danego sprzętu używamy od czasu do czasu, można zastosować na niego cienkie nakrycie z bawełny lub mikrofibry. Właściciele zwierząt domowych natomiast powinni zwrócić uwagę na wysokojakościowe materiały np. wodoodporne. Tkaniny te są trwalsze, dlatego skutecznie chronią przed ostrymi pazurami oraz umożliwią bezproblemowe sprzątanie sierści.

Pokrowce zdecydowanie ułatwiają nasze życie, gdyż ograniczają zniszczenia ulubionych mebli i bez większych kosztów regularnie możemy zmieniać wystrój wnętrz. Dzięki nim odświeżenie starego, stylowego fotela, a także zachowanie czystości w domu jest znacznie mniej wymagające.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj