Trudno byłoby sobie wyobrazić dom bez tarasu. Zwykle jest to ulubione miejsce domowników, którzy mogą na nim wypoczywać po pracy, przyjmować gości, organizować garden party dla dzieci czy leniwie popijać kawę w niedzielny poranek. Marzysz o pięknym, trwałym i bezpiecznym tarasie, którego budowa nie zrujnuje Twojego budżetu? Skorzystaj z naszej inspiracji i postaw na deskę tarasową. Dlaczego warto? Oto kilka solidnych argumentów.

Naturalny wygląd tarasu

Wiele osób nie wyobraża sobie nawet innego wyboru niż taras z drewna. Takie tarasy od lat przeżywają renesans zainteresowania, stanowiąc znakomitą alternatywę czy to dla tarasów z betonu, kostki brukowej czy klinkieru. Tutaj ważnym argumentem przemawiającym za drewnem jest jego naturalny wygląd, który dobrze koresponduje zarówno z nowoczesną, jak i klasyczną architekturą.

Szybkie wykonawstwo

Nikt nie lubi czekać tygodniami, aż jego wymarzony taras będzie wreszcie gotowy. Pod względem tempa wykonawstwa tarasy drewniane biją na głowę wszelkie inne rozwiązania. Tutaj wystarczy tylko wykonać podkonstrukcję z drewna konstrukcyjnego, a następnie przymocować do niego deski tarasowe, co można zrobić nawet bez pomocy fachowców, mając ogromną satysfakcję z własnoręcznie zrobionego tarasu.

Rozsądny koszt budowy tarasu z drewna

Drewno jest konkurencyjne cenowo do innych popularnych materiałów, z jakich wykonuje się tarasy, między innymi kostki brukowej czy popularnych płyt tarasowych. Jeśli dysponujesz dość ograniczonym budżetem, a przy tym zależy Ci na naprawdę dobrym efekcie estetycznym i solidnej konstrukcji tarasu, to śmiało możesz postawić właśnie na deski tarasowe.

Bezpieczeństwo

Wiele osób zapomina o tym, że taras powinien być nie tylko ładny i funkcjonalny, ale także bezpieczny. Tutaj znów mamy mocny argument przemawiający za wyborem deski tarasowej, która ma naturalne właściwości antypoślizgowe, zwłaszcza w wersji ryflowanej.

Docenisz to w czasie opadów deszczu lub zimą, kiedy to stąpanie po tarasie z drewna nie powinno zakończyć się bolesnym upadkiem. Zwróć na to szczególną uwagę w sytuacji, gdy masz małe dzieci, które będą regularnie bawić się na tarasie, biegać po nim, kąpać się w baseniku dmuchanym itd.

Przyjemne uczucie stąpania po drewnie

Stąpanie boso po drewnianym tarasie jest niezwykle przyjemne i jesteśmy przekonani, że będziesz to robić regularnie. Co ważne, naturalne drewno nie nagrzewa się tak mocno od słońca, jak ma to miejsce w przypadku kostki brukowej, a tym bardziej popularnego w ostatnich latach tworzywa sztucznego.

Jest bardzo łatwy w utrzymaniu w czystości i konserwacji

Taras wykonany z deski drewnianej nie wymaga jakichś specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Faktem jest, że należy go zakonserwować w celu ochrony przed wilgocią i szkodnikami, natomiast zabieg ten wykonuje się raz na kilka lat. Co jakiś czas należy również odnowić deski poprzez ich olejowanie.

Na co dzień natomiast w zupełności wystarczy zamiatać powierzchnię tarasu czy od czasu do czasu umyć ją wodą pod wysokim ciśnieniem.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze deski tarasowej?

Najważniejszym kryterium wyboru jest jakość i precyzja wykonania (brak zadziorów, ostrych krawędzi etc.) oraz rodzaj użytego drewna. W polskich warunkach klimatycznych bardzo dobrze sprawdzają się deski świerkowe, które w dodatku są dostępne nawet na przeciętną kieszeń.

Gdzie kupisz deskę tarasową w dobrej cenie?

Na Śląsku sprawdzonym miejscem, w którym zaopatrzysz się w wysokiej jakości deskę tarasową jest Farma Drewna. To jeden z największych składów drewna w regionie, zlokalizowany w Mysłowicach.

Farma drewna oferuje deskę tarasową świerkową o wymiarach 28×146 cm, którą można wykorzystać nie tylko do budowy tarasu, ale też np. wykończenia balkonu, stropu etc. Zwróć uwagę na precyzję wykonania, ciepłą barwę i widoczne słoje, co dodaje desce naturalności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj