kostka brukowa
Jeszcze do niedawna do budowy podjazdów wybierane były głównie płyty betonowe. Jednak nie zawsze spełniały oczekiwania właścicieli podjazdów. Dlatego też coraz częściej do budowy podjazdów wykorzystywana jest kostka brukowa.

Podjazd z kostki brukowej, dla kogo najlepszy?

Każdy kto chce by jego podjazd był wyjątkowy oraz podnosił atrakcyjność całej posesji powinien zastosować do jego (podjazdu) budowy kostkę brukową. Dostępna jest ona w różnych wersjach kolorystycznych dzięki czemu może zostać ułożona w dowolnym niepowtarzalnym wzorze. Każda osoba, która zdecyduje się na zakup kostki brukowej powinna pamiętać o tym, iż dobrze dobrana kostka brukowa podnosi wartość nieruchomości.
 Dużym znaczeniem podczas wybierania kostki brukowej na podjazd jest jego wielkość W przypadku dużych podjazdów można za pomocą kostki ułożyć niepowtarzalne graficzne wzory, które ubogacą przestrzeń. Jednak, aby podjazd był zrobiony stylowo należy ograniczyć się do maksymalnie trzech kolorów kostki w prostych wzorach. W przypadku małych podjazdów należy ograniczyć się do dwóch kolorów- jeden główny, drugi dopełniający. Kostka brukowa powinna być dobierana pod kolor dachu czy elewacji, tak aby tworzyła spójną całość z otoczeniem.

Trwały budulec podjazdów

Kostka brukowa jest bardzo wytrzymała i trwała. Wytrzymuje ciężar pojazdów przez długi okres czasu- bez jakichkolwiek uszkodzeń. Kostka jest wyjątkowo odporna na warunki atmosferyczne, dzięki czemu raz położona dobrze wygląda na podjeździe przez wiele lat bez potrzeby wymiany. W całej Europie można oglądać przykłady długowieczności kostek brukowych np; drogi w Rzymie.
Najlepiej do budowy podjazdu nadaje się kostka o grubości pd 6 do 8 cm. Dzięki temu można ją ułożyć w dowolnym wzorze bez konieczności docinania w trudnych miejscach. Należy jednak wybrać tylko tę kostkę na podjazd, która posiada deklarację zgodności- potwierdzenie, iż dana kostka brukowa spełnia wymagane normami parametry.

Odporność na plamy

Niebywałą zaletą kostki brukowej jest to, iż można ją uszczelnić przy pomocy specjalnych środków,aby  była odporna na plamy. Plamy na podjeździe są dość powszechnym problemem- ślady opon, wyciek płynów z pojazdu wszystko może odbarwić podjazd. Jednak wystarczy odpowiednio zabezpieczyć kostkę brukową, aby móc usunąć wszystkie plamy z łatwością.
Coraz częściej producenci kostek brukowych  dodają do produkcji środki zabezpieczające ją przed zabrudzeniami. Najczęściej jest to specjalna powłoka, która zapobiega wnikaniu w głąb kostki wszelkich zabrudzeń. Powłoka ochronna nie wymaga żadnej dodatkowej impregnacji.
Kostka brukowa o porowatej strukturze wymaga impregnacji najlepiej środkami zalecanymi przez producenta danej kostki. Jednak należy pamiętać, iż zabieg ten może wyraźnie zmienić kolor ułożonej kostki.
Inwestycja w dobrej jakości kostkę brukową gwarantuje trwałość i ładny wygląd podjazdu przez wiele lat. Należy jednak dobrać kostkę pod kolor domu bądź dachu tak, aby tworzyła spójną całość z otoczeniem podnosząc przy tym wartość nieruchomości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj