Łazienka to ważna przestrzeń w domu, której estetyczne i funkcjonalne urządzenie bywa wyzwaniem dla wielu osób. A dobrze dobrane płytki podłogowe to podstawa tworzenia tej przestrzeni. Powinny być więc one nie tylko estetyczne, ale również zapewniać pełne bezpieczeństwo domownikom. Jakie są najlepsze płytki podłogowe do łazienki? Sprawdź to już teraz, czytając ten artykuł! Zapraszamy!

Cerrad – jak wybrać płytki podłogowe do łazienki?

Podczas wyboru płytek podłogowych do łazienki należy zwrócić uwagę na kilka istotnych cech tego materiału. Przede wszystkim powinien on charakteryzować się niską nasiąkliwością, aby uniknąć problemów związanych ze wchłanianiem przez nie wody oraz innych zabrudzeń. Nie wolno zapominać także o tym, żeby płytki podłogowe cechowały się antypoślizgową powierzchnią. To ona zapewnia podstawowe bezpieczeństwo zwłaszcza na mokrej podłodze.

W trakcie zakupów warto również zwrócić uwagę na klasę ścieralności. Im jest ona wyższa, tym większa odporność płytek na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie. Staranne rozważenie tej cechy zwiększy twoją szansę na posiadanie estetycznej i funkcjonalnej łazienką przez wiele lat.

Płytki podłogowe Cerrad ze sklepu Eksperci Łazienek rewelacyjnie sprawdzą się w tej przestrzeni. Wyróżniają się dużą trwałością i gwarantują pełne bezpieczeństwo podczas przemieszczania się po nich. Płytki Cerrad od lat wybiera mnóstwo osób nie tylko do łazienek, ale również do innych pomieszczeń. Dlatego zachęcamy cię do sprawdzenia już teraz tej obszernej oferty. Cerrad to marka, której bez wątpienia warto zaufać!

Jasne czy ciemne płytki podłogowe w łazience?

Odpowiedni dobór płytek do łazienki to kluczowy element harmonijnej i spójnej aranżacji tego pomieszczenia. Poza aspektami technicznymi również kolorystykę zdecydowanie powinno się brać pod uwagę podczas zakupów. Jasne płytki podłogowe nadają wnętrzu przestronności, odbijają światło i doskonale współgrają z białą armaturą. Poleca się ich montaż szczególnie w małych łazienkach.

Natomiast ciemne kafelki podłogowe sprawdzą się rewelacyjnie w dużych, nowoczesnych wnętrzach. Kontrastowe dodatki, na przykład w kolorze złotym, mogą świetnie komponować się z granatowymi, klasycznymi płytkami na podłodze. Jeżeli wybierzesz ciemne kafelki, koniecznie zainwestuj w odpowiednie, mocne oświetlenie łazienki. Pamiętaj, że w tym miejscu robi się wiele zabiegów pielęgnacyjnych, do których wykonania wyraźne światło jest niezbędne.

Rozmiar i kształt płytek – jaki sprawdzi się najlepiej?

Rozmiar płytek łazienkowych ma istotne znaczenie zarówno dla estetyki, jak i praktyczności wykończenia. Wybierając duże kafelki, można zmniejszyć liczbę fug, co ułatwia utrzymanie łazienki w czystości. Duże płytki podłogowe dodatkowo optycznie powiększą małą łazienkę. Natomiast nieduże kafelki świetnie sprawdzają się w większych pomieszczeniach, w których jest sporo niezagospodarowanej przestrzeni.

Oprócz różnych rozmiarów, płytki łazienkowe dostępne są w wielu kształtach, takich jak prostokąty, kwadraty, heksagony czy oktagony. Jeżeli cenisz sobie proste wnętrza, a twoja łazienka należy do minimalistycznych pomieszczeń, zdecyduj się na kwadratowe kafelki na podłodze. Warto ułożyć je w tradycyjny sposób, aby podkreślić klasyczny wygląd tego miejsca. Natomiast łazienki, w których widać wiele zdobień i dodatków, można uzupełnić o oryginalne płytki podłogowe o ciekawych kształtach. Jednak zawsze warto zachować umiar w kreowaniu wyglądu różnych pomieszczeń w domu.

Mamy nadzieję, że już wiesz, jak powinny wyglądać płytki podłogowe w twojej łazience.  Życzymy ci powodzenia podczas zakupów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj