Istnieje o wiele więcej zaangażowania w podejmowaniu decyzji o wyborze odpowiedniej umywalki do swoich potrzeb, niż tylko znalezienie takiej, która pasuje do Twojego wystroju. Oczywiście, będziesz chciał umywalkę, która pasuje do otoczenia, ponieważ umywalka to centralny punkt Twojej łazienki. Zanim jednak zdecydujesz się na umywalkę do swojej łazienki, należy rozważyć kilka kwestii.

Wybór odpowiedniej umywalki łazienkowej z niezliczonego asortymentu dostępnych umywalek wymaga odrobiny wiedzy na temat niektórych typów dostępnych umywalek. Kiedy masz solidne zrozumienie wszystkich opcji, będziesz w stanie wybrać umywalkę łazienkową, która pasuje do Twoich potrzeb i taką, która stoi na lata eksploatacji.

Istnieją trzy główne obszary, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze umywalki łazienkowej.

  • Jak należy ją zainstalować?
  • Konfiguracja baterii i uchwytów
  • Materiał, z którego wykonana jest umywalka

Instalacja umywalki

Umywalki naścienne, jak sama nazwa wskazuje, są mocowane do ściany łazienki. Tego typu umywalki dobrze sprawdzają się w małych łazienkach i pozwalają również wykorzystać przestrzeń pod nimi, sprawiając wrażenie większej łazienki.

Umywalki na postumencie są podobne do umywalek montowanych na ścianie, ponieważ umywalka jest przymocowana do ściany, jednak umywalka również spoczywa na postumencie. Jest to kolejny typ umywalki, który sprawdza się w łazienkach o ograniczonej przestrzeni. Wadą posiadania umywalki naściennej lub umywalki na postumencie jest to, że nie otrzymujemy miejsca na przechowywanie, które można przeznaczyć na schowki w łazience.

Umywalki z górnym mocowaniem, znane również jako umywalki samonośne, to umywalki umieszczone w wycięciu na blacie lub w łazience. Te typy umywalek są osadzone w wycięciu i chronione przez krawędź umywalki, która zachodzi na otwór.

Zlewozmywaki montowane są do blatu pod umywalką od spodu. Opcja ta zapewnia niezakłóconą powierzchnię między blatem a umywalką.

Umywalka typu miska, składa się z wolnostojącej miski, która znajduje się na górze blatu. Są jednak takie, które są częściowo wpuszczone i zamontowane w blacie roboczym.

Konfiguracja umywalki w łazience

Konfiguracja umywalki łazienkowej odnosi się częściowo do sposobu jej instalacji, jak również do sposobu dopasowania do baterii.

Konfiguracja umywalki łazienkowej musi być dopasowana do rodzaju baterii, z którą zamierzasz ją połączyć. Innymi słowy, wybrana umywalka musi mieć odpowiednią ilość otworów, które są wymagane przez baterię, którą zamierzasz zastosować.

Materiał

Materiał, z którego wykonano umywalkę łazienkową jest ważny ze względu na styl i wystrój, jest również bardzo ważny z punktu widzenia trwałości i użyteczności. Oczywiście, będziesz zainteresowany materiałem umywalki ze względu na sposób, w jaki będzie pasował do wystroju Twojej łazienki, ale musisz również pamiętać o tym, jak ten materiał wytrzyma lata użytkowania i konserwacji.

Oto niektóre z bardziej popularnych materiałów używanych do produkcji umywalek łazienkowych i niektóre z ich właściwości.

Żeliwo

Żeliwo jest ciężkim i trwałym metalem, który jest zwykle pokryty emalią. Gładka powierzchnia jest łatwa do czyszczenia i dostępna w kilku różnych kolorach. Istnieje możliwość odpryskiwania szkliwa, jeśli zostanie ono wystarczająco mocno uderzone ciężkim przedmiotem, co może prowadzić do rdzy na odsłoniętym metalu.

Porcelana

Jest to ceramika na bazie gliny, która tworzy trwały zlew o łatwej do czyszczenia powierzchni. Mogą one również pękać lub odpryskiwać, ale aby do tego doprowadzić, trzeba je uderzyć wystarczająco mocno.

Szkło

Szkło jest materiałem, z którego wykonana jest duża ilość umywalek. Istnieje wiele opcji kolorystycznych i stylistycznych dla modeli umywalek szklanych, które pozwalają na nieograniczone możliwości dekoracyjne.

Szkło hartowane jest najczęściej stosowanym rodzajem szkła używanym w umywalkach łazienkowych, ponieważ jest bardziej wytrzymałe i odporne na pękanie i kruszenie.

Jedną z wad posiadania umywalki szklanej w łazience jest to, że jeśli nie są one wytarte do czysta po każdym użyciu, osady twardej wody mogą pozostawić na nich plamy. Zwiększa to koszty utrzymania umywalki, ponieważ trzeba będzie ją częściej czyścić.

Metal

Istnieje kilka rodzajów metali używanych do produkcji umywalek łazienkowych. Najczęściej spotykane to miedź, mosiądz i stal nierdzewna. Należy pamiętać, że umywalki miedziane powinny być spawane, a nie lutowane, ponieważ z biegiem czasu lut zacznie zamieniać się na czarny.

Beton

Umywalki betonowe mogą być wykonywane na zamówienie lub kupowane na wymiar. Są one zazwyczaj cięższe niż inne rodzaje umywalek w zależności od ich rozmiaru i kształtu, więc wymagane jest wystarczające wsparcie. Beton jest również porowaty, więc powinien być uszczelniony, aby chronić go przed zabrudzeniem.

Poznaj swoje potrzeby

Znajomość stylu umywalki, którą chcesz mieć w swojej łazience, jest dużą częścią procesu podejmowania decyzji.

Co musisz wiedzieć o umywalkach?

Większość umywalek będzie spoczywać na blacie. Oznacza to, że będą one wymagały baterii, która jest kompatybilna. Ponieważ znajdują się wyżej niż tradycyjne umywalki, umywalki nablatowe będą wymagały albo wysokich baterii montowanych na blacie, albo takich, które są montowane do ściany. Należy upewnić się, że uchwyty baterii będą łatwo dostępne i nie będą blokowane przez umywalkę.

Styl życia i rodzina

Przed wyborem umywalki do łazienki zdecyduj, jak będzie ona używana i kto będzie z niej korzystał. Stylowe i „delikatnie” wyglądające umywalki są bardziej odpowiednie dla osób dorosłych. Jeśli dzieci będą regularnie korzystać z łazienki, będziesz chciał skorzystać z czegoś bardziej funkcjonalnego i trwałego.

Przestrzeń

Należy również wziąć pod uwagę wielkość łazienki i to, z jaką funkcjonalną przestrzenią musisz pracować, decydując się na umywalkę. Nie chcesz umywalki, która zajmie zbyt wiele miejsca.

Pielęgnacja i konserwacja wymagana

Umywalka łazienkowa jest jedną z tych rzeczy, które będziesz miał przez kilka lat, więc jednym z najważniejszych czynników do rozważenia przed podjęciem decyzji w sprawie jest dbałość, która jest wymagana, aby utrzymać ją dobrze wyglądającą i trwałą przez kolejne lata.

Niektóre z środków czyszczących, których obecnie używasz, nie mogą być używane na niektórych rodzajach wykończeń lub materiałów. Istnieje kilka dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych do niektórych umywalek. Bardzo ważne jest, aby wziąć pod uwagę wszystkie fakty, zanim podejmiesz ostateczną decyzję i upewnij się, że jesteś chętny i zdolny do właściwej opieki nad swoją inwestycją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj