Cegła dekoracyjna to prawdziwy hit, który zagościł na dobre w branży projektowania wnętrz już kilka lat temu. Jej zastosowanie jest bardzo szerokie – można ją wykorzystać w kuchni zamiast płytek między szafkami, w łazience, przedpokoju, salonie, a także w gabinecie. Rodzajów płytek z cegły ceramicznej jest wiele, dlatego w poniższym artykule przybliżymy Ci dwa najpopularniejsze.

Płytki ceramiczne cięte z cegły – idealna ozdoba ściany w salonie, ale nie tylko

Budynki, takie jak kamienice niegdyś były wykonywane z solidnych cegieł budowlanych. Najczęściej odkrywano to dopiero wtedy, kiedy dochodziło do generalnego remontu całego mieszkania. Podczas kucia ścian – spod kłębów tynku – wyłaniała się zazwyczaj piękna, stara cegła. Dzisiaj w takich sytuacjach wiele osób decyduje się na wyeksponowanie ceglanej ściany, co jest rewelacyjnym pomysłem – szczególnie w salonie.

A co w przypadku, kiedy mieszkamy w bloku z wielkiej płyty lub w nowoczesnym domu? Wówczas cegłę budowlaną możemy zastąpić efektownymi płytkami, jakie oferuje profesjonalna cegielnia. Bydgoszcz to miasto oddalone o 68 km od miejscowości Czajcze, gdzie zlokalizowany jest skład sprzedaży hurtowej oraz detalicznej ceramicznych płytek dekoracyjnych ciętych z cegły. Dostępne w atrakcyjnych cenach najpopularniejsze rodzaje płytek, czyli cegła wiśniówka, a także cegła zendrówka to produkty najwyższej jakości.

Cegła dekoracyjna: czerwona wiśniówka czy zendrówka?

Do najczęściej wybieranych cegieł ozdobnych zaliczamy wiśniówkę oraz zendrówkę. Oba rodzaje są wypalane węglem najwyższej jakości, ponieważ tylko taki jest w stanie osiągnąć temperaturę aż 1000 stopni. Cegły wytwarzane są z glin ilastych.

Czerwona wiśniówka wyróżnia się delikatną strukturą, jak również intensywnym odcieniem czerwieni wymieszanej z pomarańczem. Lica gładkie mają gładszą powierzchnię, natomiast lica harde – wyczuwalną, chropowatą formę.

Cegła zendrówka różni się od wiśniówki jedynie formą wypalania. Powstaje ona w wyniku wypału wiśniówki, pojawiając się w dolnej partii pieca w momencie, kiedy temperatura rozmija się z powietrzem, osiadając na dnie. Taka cegła charakteryzuje się ciemnym, miejscami wręcz czarnym kolorem nierównomiernie rozłożonym na całej powierzchni płytek. Połączenie zgaszonego pomarańczu z szarością prezentuje się bardzo ciekawie na ścianach zewnętrznych, jak i wewnętrznych.

Kompozycja ścienna z zendrówki świetnie będzie wyglądać na podjazdach, we wiatach, zabudowaniach ogrodowych czy tarasach, jak również w biurach, klatkach schodowych lub korytarzach.

Płytki cięte z cegły kładzie się na ścianie podobnie jak te klasyczne. Wymagają one jednak impregnacji, czyli zabezpieczenia przed zabrudzeniami. Jeśli marzy Ci się salon albo kuchnia z unikatową, a przy tym ponadczasową ścianą z cegieł dekoracyjnych, sprawdź ofertę cegielni Czajcze niedaleko Bydgoszczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj