Wysokie ceny energii i braki w dostępie podstawowych źródeł zmuszają wielu z nas do szukania alternatywnych, ekologicznych, opłacalnych i pewnych rozwiązań. Zima zweryfikuje wszystkie nasze obawy, ale już teraz warto przeanalizować możliwość zabezpieczenia naszych domów w dodatkową energię. Firmy z branży „zielonej energii” mają do zaproponowania wiele sprawdzonych, w pełni ekologicznych i energooszczędnych systemów energii odnawialnej. Są one w stanie ogrzać lub wydajnie wspomóc ogrzewanie budynków.

Pompa ciepła to źródło całorocznego ogrzewania w Waszym domu

Ogrzanie domu to zawsze duże wyzwanie. Ceny prądu, węgla nie napawają optymizmem. Nie dziwi zatem fakt, że ludzie szukają alternatywnych rozwiązań. Stosunkowo nowym sposobem ogrzewania jest instalacja pomp ciepła. To metoda, która pobiera energię ze środowiska i oddaje ją do systemu grzewczego budynku.

Wymusza ona, za pomocą urządzenia elektrycznego, przepływ ciepła o niższej temperaturze, do miejsca, gdzie temperatura jest wyższa. Jest to system, działający wbrew naturalnym kierunkom przepływu ciepła. W ten sposób można pozyskać nawet 75% energii potrzebnej do ogrzania budynku z zasobów naturalnych.

Zalety pompy ciepła:

 • nie emitujemy do środowiska żadnych szkodliwych substancji,
 • nie musimy magazynować opału,
 • na etapie budowy domu, możemy zrezygnować z kosztownego komina,
 • wysoka wydajność, pompa ciepła sprawnie ogrzeje dom, nawet przy temperaturze zewnętrznej sięgającej -28°C,
 • system jest praktycznie bezobsługowy,
 • jest to najtańszy znany sposób ogrzewania, typowe ogrzewanie węglem jest około 4 razy droższe od grzania pompą ciepła,
 • możliwość uzyskania dużego dofinansowania do ekologicznej inwestycji.

Te wszystkie zalety sprawiają, że jest coraz więcej osób, które rozważają i realizują instalację pompy ciepła. Rosnąca popularność sprawia, że ich ceny są coraz bardziej dostępne dla kieszeni przeciętnych inwestorów. Firma Sanerga, pośród wielu innych kierunków, posiada w swojej ofercie także instalację sprawdzonych pomp ciepła. Zachęcamy do zapoznania się z aktualną ofertą. Pomożemy w wyborze odpowiedniej pompy i zamontujemy ją u Państwa. Gwarantujemy sprawne działanie wykonanej przez nas pompy.

Fotowoltaika, czyli własna energia elektryczna.

Energia elektryczna to coraz wyższe jej ceny i niepewność dostaw. Zmusza to nas do szukania alternatywnych rozwiązań. Jednym z nich jest własna produkcja tzw. zielonej energii elektrycznej. Polega ona w skrócie, na produkcji prądu z promieni słonecznych, za pomocą paneli fotowoltaicznych. Przekształcamy promienie słoneczne w energię elektryczną. Można ją wykorzystać do zasilania różnych odbiorników w domu.

System fotowoltaiki zasila bezpośrednio zamontowane akumulatory, następnie za pomocą odpowiedniej przetwornicy, zamieniamy prąd stały 12 V na zmienny 230 V. Liczebność zamontowanych paneli i odpowiednio do tego dobrane akumulatory decydują o ilości prądu, który możemy mieć do rozdysponowania. Posiadana fotowoltaika znacznie ogranicza zużycie dostarczanego prądu. Odczuwalnie zmniejsza opłacane rachunki za prąd. Zyskujesz bezpieczeństwo i niezależność.

Oto kilka wstępnych warunków, które musi spełniać Państwa dom, by zamontowana fotowoltaika działała sprawnie:

 • trzeba zapewnić maksymalny dostęp promieni słonecznych do dachu,
 • drzewa, czy inne budynki nie mogą zasłaniać dachu Państwa domu,
 • dach domu, musi być skierowany na południe,
 • konstrukcja dachu musi być stabilna i solidna.

Oprócz oczywistych korzyści z pozyskania tanim kosztem energii elektrycznej trzeba pamiętać o jej dodatkowych zaletach, nieobojętnych dla nas, naszej rodziny czy otoczenia:

 • nie zwiększamy emisji dwutlenku węgla,
 • nie ma przy tym efektu wytwarzania gazów cieplarnianych,
 • zwalczamy globalne ocieplenie,
 • jest to tzw. czysta energia, niezanieczyszczająca środowiska,
 • w 100% pochodzi ze źródeł odnawialnych,
 • niskie kosztu uzyskania energii,
 • zapobiega lokalnym niedoborom energii, ważne szczególnie biorąc pod uwagę ostatnią koniunkturę geopolityczną.

Jeśli jesteście Państwo zdecydowani lub rozważacie możliwość montażu instalacji fotowoltaicznej zapraszamy do kontaktu. Firma Sanerga to fachowe doradztwo i wieloletnie doświadczenie. Zamontowaliśmy i serwisujemy wiele tego typu instalacji. Pomożemy przy doborze odpowiedniej konfiguracji. Dostarczymy niezbędne komponenty, zamontujemy i podłączymy kompleksowy system. Podejmiemy się jego konserwacji i kontroli całej instalacji. Oczywiście na wszystkie nasze usługi i materiały udzielamy gwarancji.

Rekuperacja, sprawna wentylacja z odzyskiem ciepła

Każdy dom, czy inne budynki użytkowe, wyposażone są w niezbędne dla nas systemy wentylacyjne. Zadaniem ich jest stała wymiana zużytego powietrza na świeże. Przy wszystkich, niezaprzeczalnie pozytywnych aspektach działania takiego systemu, występuje niestety jedna spora wada. Tradycyjna wentylacja sprawia, że tracimy bardzo dużo ciepła. Dlatego warto zaufać firmie, która od lat specjalizuje się w projektowaniu i montażu systemów zautomatyzowanej rekuperacji.

Polega on na zamontowaniu całego zestawu kanałów wentylacyjnych połączonych z rekuperatorem, czyli mechaniczną centralą wentylacyjną. Kanały mają stosunkowo małą średnicę, są łatwe do zamaskowania czy ukrycia. Jeśli montujemy je na etapie budowy domu, bez problemu można je ukryć w podłodze, ścianie itp. Są doprowadzane do każdego pomieszczenia domu, z wyjątkiem garażu czy pomieszczenia gospodarczego. Sam rekuperator jest montowany w osobnym pomieszczeniu, gdyż emituje niezbyt głośny szum, przepływającego powietrza. Odzysk ciepła w działającym i odpowiednio zaprojektowanym systemie sięga 95%. Redukujemy ilość bakterii, wirusów czy grzybów. Jest to idealne rozwiązanie dla alergików.

Pamiętać trzeba, by zlecić fachowy projekt całego systemu. Tylko wtedy będzie on wydajny i spełniał będzie swoje zadanie. Oprócz właściwego rozprowadzenia przewodów należy odpowiednio dobrać moc rekuperatora, która jest uzależniona od ilości pomieszczeń, ich kubaturze itp.

Fotowoltaika, pompy ciepła, rekuperacja – zobacz przykładowe realizacje: https://sanerga.pl/realizacje/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj