Nie da się ukryć, że w momencie kiedy decydujemy się na rozpoczęcie budowy domu, z pewnością mamy już całkiem pokaźne oszczędności. Wraz ze wsparciem finansowym pożyczonym z banku możemy rozpoczynać stawianie naszej wymarzonej konstrukcji, która przy odrobinie naszego czasu zmieni się w nasz wymarzony dom. Trzeba sobie jednak jasno powiedzieć, że zwykle najwięcej naszych oszczędności pochłonie budowa dachu. Musi by to bowiem konstrukcja solidna i trwała, a także musi ona dysponować odpowiednim pokryciem. Jego wybór- choć paradoksalnie wydaje się wyjątkowo prosty- tak naprawdę może przysporzyć nam wielu kłopotów. Wobec tego jakie są rodzaje pokryć dachowych i co warto o nich wiedzieć?

Pokrycie dachowe z dachówki ceramicznej – jakie są wady i zalety tego rozwiązania?

Pokrycie dachowe z dachówki ceramicznej dawniej było jednym, z najchętniej stosowanych. Nie ulega bowiem wątpliwości, że jest to rozwiązanie tanie, a przede wszystkim wydaje się także być dość proste w montażu. Dachówki ceramiczne cieszą się ogromnym uznaniem już od wielu lat. Przede wszystkim zawdzięczają to swojej wyjątkowej trwałości. Dachówki bowiem są względnie odporne na działanie niskich lub wysokich temperatur. Dodatkowo pokrycie to pod żadnym pozorem nie chłonie wilgoci. Dachówkę ceramiczną wysoko docenia się także za jej wysokie walory termiczne. Dachówka cechuje się bowiem dość dobrymi właściwościami izolacyjnymi, a co za tym idzie, szybko podbiła ona nasze serca. Warto jednak zauważyć, że dachówka ma także swoje wady. Do największych z nich można zaliczyć jej ciężar, który jednocześnie dość mocno obciąża całą konstrukcję domów.

Pokrycie dachowe z elementów prefabrykowanych- rozwiązanie na miarę współczesnych potrzeb

Wiązary dachowe prefabrykowane to kolejne rozwiązanie na które coraz chętniej się decydujemy. Wiązary dachowe prefabrykowane jak sama nazwa wskazuje są już gotowymi rozwiązaniami, które wystarczy jedynie zamontować na całej konstrukcji. Wiązary dachowe prefabrykowane  mają wiele zalet. Do największych z nich możemy zaliczyć:

  • możliwość odpowiedniego rozłożenia ciężaru na konstrukcji;
  • wyeksponowanie więźby dachowej;
  • wiązary dachowe prefabrykowane powstają w fabryce przy użyciu zaprogramowanych maszyn, więc ich wykonanie jest perfekcyjne;
  • minimalizują czas budowy dachu;
  • minimalizują koszty związane z budową dachu.

Nie da się więc ukryć, że wiązary dachowe prefabrykowane są jednym z lepszych rozwiązań podczas budowy dachu. Mimo wszystko jednak mają one także jedną wadę. Mianowicie ich transport wymaga wynajęcia dźwigu, a to z kolei może być wyjątkowo kosztowne.

Pokrycia dachów z tworzyw sztucznych – czy mają one jakieś zalety?

Wiązary dachowe prefabrykowane i dachówki ceramiczne czy bitumiczne to nie jedyne pokrycia dachowe można się zdecydować. Okazuje się, że rynek pokryć dachowych oferuje nam także te, które wykonane zostały z tworzyw sztucznych. Oczywiście to rozwiązanie nie jest dość popularnie i co więcej nie sprawdza się wszędzie. Mimo wszystko jednak pokrycia z tworzyw sztucznych mają zarówno swoje wady jak i swoje zalety. Są one głównie wykonywane z poliwęglanu lub PCV. Do ich największych zalet z pewnością możemy zaliczyć to, że są transparentne i pozwalają na wpuszczenie maksymalnej ilości światła do wnętrza. Dodatkowo takie pokrycia dachowe pozwalają również uwidocznić więźbę dachową i są akustyczne oraz wytrzymałe. Niestety rozwiązanie to ma jednak wiele wad. Przede wszystkim sprawdzi się ono tylko i wyłącznie w momencie zadaszania tarasów. Co więcej, nie gwarantują one także zbyt wysokiej estetyki. Reprezentują one sobą raczej niecodzienny styl, który nie każdemu może się spodobać.

Wiązary dachowe prefabrykowane wydają się być jednym z najlepszych rozwiązań w zakresie pokryć dachu. Są one tanie i ograniczają czas potrzebny na budowę dachu. Dodatkowo są to elementy wykonywane komputerowo, więc są one również perfekcyjne. Wiązary dachowe prefabrykowane, spośród wszystkich pokryć dachowych wyróżniają się także wyjątkową wytrzymałością oraz estetyką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj