Szukasz alternatywy dla tradycyjnego płotu z drewna lub metalu? Chcesz, aby Twoja posesja wyglądała niebanalnie, a każdy jej element był spójny z przyjętą przez Ciebie koncepcją stylistyczną? Ciekawym rozwiązaniem mogą być ogrodzenia szklane. Choć wykorzystanie elementów ze szkła wciąż stanowi dość nietypowy sposób grodzenia działek, jest ono zdecydowanie warte uwagi. Sprawdź, czy to dobra opcja dla Ciebie.

Szklane ogrodzenia – czym się charakteryzują?

Ogrodzenia wykonane ze szkła są dostępne w różnych wariantach. Mogę mieć formę bezramową, czyli pozbawioną wszelki dodatkowych widocznych elementów łączeniowych. Mogą także być oparte na szkielecie. W tym przypadku szklane panele są objęte ramą, która stabilnie utrzymuje się na swoim miejscu. Takie ramy także mogą mieć zróżnicowany wygląd, a także być wykonane z różnych materiałów. W szklanych ogrodzeniach najczęściej wykorzystuje się do tego celu drewno lub metal. Są to tworzywa, które bardzo atrakcyjnie prezentują się w połączeniu ze szklanymi taflami, dlatego pełnią nie tylko funkcję konstrukcyjną, ale również estetyczną.

Ogrodzenie szklane może być idealnie przezroczyste, wykończone satynowo lub matowo. Od sposobu obróbki tafli zależy przezierność paneli, czyli de facto to, w jakim stopniu Twój ogród będzie widoczny dla osób postronnych. Warto wziąć to pod uwagę podczas wyboru konkretnego wariantu.

Przezierność nie musi być jednak wadą szklanych ogrodzeń. Jeśli mieszkasz w zielonej okolicy, a z Twojej posesji rozciąga się piękny widok, nie ma potrzeby przysłaniania go solidnym płotem z drewna czy metalu. Tafle wykonane ze szkła pozwolą Ci cieszyć się bliskością natury, a przy tym sprawią, że otoczenie Twojego domu będzie się doskonale prezentować.

szklane ogrodzenie
Ogrodzenia ze szkła to rozwiązanie nie tylko dla domów położonych na wsiach. Takie płoty można wykorzystywać również na działkach miejskich. Często pełnią one także balustrad zabezpieczających tarasy i balkony.

Ogrodzenia szklane – czy warto?

Osoby, które zdecydowały się na montaż szklanego ogrodzenia, podkreślają liczne zalety takiego rozwiązania. Do głównych korzyści można zaliczyć:

  • optyczne powiększenie działki,
  • brak przesłonięcia widoku z posesji,
  • uniwersalność – szklane ogrodzenie pasuje niemal do każdej aranżacji, ponieważ nie przytłacza swoją formą i kolorem,
  • szeroki wybór różnorodnych opcji (kształtów, wymiarów, rodzajów wykończenia),
  • trwałość.

Szczególnie warta uwagi jest uniwersalność szklanych ogrodzeń. Takie konstrukcje są przezroczyste lub półprzezroczyste, dzięki czemu są bardzo lekkie w formie i neutralne wizualnie. Nie wpływają na wygląd otoczenie, tylko idealnie się z nim komponują.

W zależności od tego, na jaką opcję się zdecydujesz, możesz uzyskać efekt niemal niewidocznego płotu lub delikatnego ogrodzenia, które w sposób nienachalny podkreśli granice Twojej działki. Do wyboru masz wiele różnego typu wykończeń, rodzajów szkieletów oraz materiałów, z jakich zostaną wykonane.

Ogrodzenia szklane – cena

Cena szklanego ogrodzenia zależy od wariantu, który wybierzesz. Opcje bezramowe są zwykle nieco droższe, ponieważ wymagają zastosowania grubszych tafli. Jeśli chcesz zainwestować w takich rodzaj płotu, skontaktuj się z firmą, która specjalizuje się w ich wykonywaniu i poproś o wycenę.

Dowiesz się również, na jakie warianty najbardziej warto się zdecydować i skorzystasz z porady fachowców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj