Cieszą się coraz większą popularnością i wiele osób wybiera je do swoich mieszkań i domów. Rolety zewnętrzne to element wyposażenia domu, który sprawdzi się u każdego i posiada bardzo wiele zalet. Dlaczego warto je zainstalować w swoim domu? Odpowiedzi poznasz w poniższym artykule!

Jakie są zalety rolet zewnętrznych?

Przydatne latem i zimą, zabezpieczające wnętrze, gwarantujące oszczędności: rolety zewnętrzne mają bardzo dużo zalet. Opisaliśmy je dla Ciebie poniżej.

  • Zaciemnienie – jedna z kluczowych zalet rolet zewnętrznych. Dzięki nim możesz ograniczyć lub całkowicie zniwelować naturalne światło we wnętrzu. Pozwoli Ci to spać do woli lub pracować bez przeszkód nawet w bardzo jasnym wnętrzu.
  • Wygłuszenie – zapomnij o hałasie z ruchliwej ulicy! Rolety zewnętrzne są tak zbudowane, że skutecznie redukują hałas z zewnątrz. Odpowiednio zamontowane rolety mogą obniżyć hałas nawet o 10 dB!
  • Ochłodzenie wnętrza – zaleta wyjątkowo cenna szczególnie w upalne dni. Jest za gorąco by pracować lub przebywać na zewnątrz? Wystarczy, że zasłonisz rolety, a wnętrze domu nie będzie się nagrzewać. Możesz swobodnie spędzać czas w chłodnej przestrzeni.
  • Obniżenie rachunków za ogrzewanie – kolejna ważna kwestia, tym razem dotycząca zimy. Posiadając okna z roletami zewnętrznymi, możesz być pewien, że unikniesz utrat ciepła. Prawidłowo zamontowane rolety ograniczają uciekanie gorącego powietrza na zewnątrz, co tym samym spowoduje, że nie będziesz musiał mocno ogrzewać przestrzeni. Materiał izolacyjny umieszczony wewnątrz rolet o to zadba!
  • Ochrona przed włamaniem – okna wyposażone w rolety zewnętrzne odstraszają nieproszonych gości. To przeszkoda, która jest naprawdę trudna do pokonania. Dzięki nim możesz spać spokojnie lub wyjechać na urlop bez obaw. Aby dodatkowo zabezpieczyć dobytek, możesz nawet postawić na rolety z zamkiem. Dzięki temu poczujesz się jeszcze pewniej!
  • Zabezpieczenie okien – ostatnia, ale nie najmniej ważna zaleta, to ochrona przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych na Twoje okna. Mróz, śnieg, kwaśny deszcz czy mocne słońce nie uszkodzą stolarki okiennej, którą zabezpieczysz roletami. To kolejna oszczędność –Twoje okna dzięki temu dłużej Ci posłużą!

Rolety zewnętrzne – koszt

Znamy już zalety rolet zewnętrznych i wiemy, że jest ich naprawdę wiele! Z jakim kosztem wiąże się wybór takiego rozwiązania do swojego domu lub mieszkania?

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Rolety zewnętrzne są dostępne w wielu wzorach, wariantach i kolorach, dlatego określenie konkretnych kwot jest trudne. Wiele zależy także od liczby okien i drzwi, ich wymiarów… Najlepszym rozwiązaniem jest zwrócenie się do profesjonalistów ze swoimi wymaganiami i prośbą o wycenę.

Jakie rolety zewnętrzne wybrać?

Wybór rolet na pewno nie będzie prosty, ale jest kilka kwestii, które pomogą Ci dokonać wyboru.

Tym, na co na pewno powinieneś zwrócić uwagę, jest sposób wykonania rolet. Dostępnych jest mnóstwo modeli, które różnią się materiałem, systemem konstrukcji czy konkretnymi ulepszeniami. Najlepszym wyborem jest na pewno dostosowanie rolet zewnętrznych do swoich potrzeb: możesz umieścić inne rolety na okna i drzwi lub postawić na bardzo wytrzymałe rolety antywłamaniowe. Pamiętaj przy tym, by dopasować swoje nowe rolety do elewacji – kilka różnych wariantów nie będzie wyglądać dobrze.

Zanim wybierzesz rolety zewnętrzne, dowiedz się, jak są sterowane. Znajdziesz modele rolet sterowane małym, wygodnym pilotem, który jest łatwy w obsłudze dla osób w każdym wieku. Możesz je swobodnie kontrolować, a decydując się na model rolet wyposażony w czujnik opadów czy regulację czasową sprawisz, że będzie Ci się mieszkało jeszcze wygodniej.

Dobrym wyborem jest postawienie na okna i rolety zewnętrzne od jednego producenta. W ten sposób upewnisz się, że poszczególne elementy będę do siebie pasowały, a efekt będzie możliwie najbardziej efektowny i estetyczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj