blat kuchenny

W chwili kiedy stajemy przed remontem lub urządzaniem kuchni według określonego projektu, poszukiwanie odpowiednich elementów wykończeniowych może sprawić problem. Wybór blatu kuchennego wbrew pozorom nie jest prosty. Musimy zwrócić  uwagę  nie tylko na kolorystykę, wymiary, ale również właściwości danego modelu. Decyzja zaważy o wygodzie i komforcie funkcjonowania w kuchni nie tylko nas samych.

Właściwości i materiały

Tworzywo z jakiego wykonany został nasz blat kuchenny powinny ściśle spełniać normy. Kuchnia to miejsce o dużym natężeniu ruchu, narażone na wilgoć i zniszczenia. Najlepszym materiałem, który doskonale sprawdzi się w formie blatu kuchennego będzie na przykład blat kamienny, który charakteryzuje się dużą trwałością  i solidnością wykonania. Jednak nie każdy kamień spełni się w tej roli. Jednym z najbardziej trafnych rozwiązań będzie granit, który jest mało nasiąkliwy, odporny na działanie wysokiej temperatury czy wszelkie zarysowania wynikające z eksploatacji. To właśnie dzięki wyborowi blatu granitowego możemy zrezygnować z desek do krojenia czy stolnicy, ponieważ blat tego typu spełni się w obu rolach. Blat kamienny będzie również prosty w utrzymaniu czystości.

Nowoczesne wykorzystanie blatu kamiennego

Blat wykonany z granitu lub innego kamienia charakteryzuje się nie tylko trwałością, ale również walorami estetycznymi, które będziemy mogli wykorzystać w aranżacji naszej kuchni. Motywy, które możemy wybrać są niezliczone i prezentują się nowocześnie w każdym pomieszczeniu. Blat granitowy będzie odpowiedni w urządzaniu kuchni w stylu industrialnym, nowoczesnym, jak i skandynawskim. Wpasuje się również w kuchnię o niewielkim metrażu, dzięki czemu zaoszczędzimy na przestrzeni rezygnując z pewnych narzędzi kuchennych służących do krojenia.

Inne materiały

Choć blat kamienny wydaje się być najlepszą inwestycją, nie zawsze idzie w parze z naszym gustem czy budżetem. Śmiało możemy zdecydować się na blat kuchenny wykonany z laminatu, który jest najpopularniejszym rozwiązaniem. Jego forma to płyta wiórowa pokryta specjalną powłoką, która niestety nie jest odporna na poważniejsze zarysowania jak blat kamienny. Z pewnością do zalet możemy zaliczyć szeroki wybór motywów i niemal nieograniczoną kolorystykę oraz niższą cenę. Musimy jednak liczyć się z koniecznością wcześniejszej wymiany blatu wykonanego z laminatu niż tego wykonanego z kamienia. Kolejne typy materiałów popularne na rynku to drewno czy nawet metal. W każdym przypadku nasz wybór zależy od obranej kolorystyki i pomysłu na aranżację kuchni.

Źródło: https://www.magazynwnetrza.pl/wnetrza/jaki-blat-wybrac-do-kuchni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj