W ostatnich latach rolety zewnętrzne stale zyskują na popularności. Idąc ulicami miast, coraz częściej można spotkać domy czy mieszkania, które mają je zainstalowane na oknach. Polacy chętnie na nie stawiają z uwagi na wiele zalet, z jakimi wiąże się ich montaż.

Zalety rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne posiadają wiele zalet. Przede wszystkim zapewniają odpowiednią temperaturę miejscom, w których zostały umieszczone. Zimą umożliwiają one znaczną oszczędność energii cieplnej, bowiem gwarantują doskonałą izolację termiczną mieszkania przed zimnem. Dzięki temu ogrzewanie domu stanie się bardziej efektywne, na czym bez wątpienia zyska nasz portfel. Latem natomiast chronią przed częstym w tym okresie nadmiernym nasłonecznieniu. Nie przepuszczają one promieni słonecznych i sprawiają, że nie nagrzewa się pomieszczenie. Przy ich zasunięciu zapewniają tym samym przyjemną, pokojową temperaturę. Urządzenia te dbają też o pewną izolację akustyczną, co szczególnie docenią osoby zamieszkujące ruchliwe i gwarne centra miast, bądź te, które mają do wykonania wymagającą koncentracji i skupienia pracę. Szacuje się, że poziom dźwięków w pomieszczeniu może zmniejszyć się nawet do aż 14 decybeli. Co równie istotne – zabezpieczają okna przed uciążliwymi opadami atmosferycznymi, takimi jak: deszcz, śnieg, czy grad. Chronią też przed silnymi porywami wiatru.

Rolety zewnętrzne mogą pełnić też funkcje dekoracyjne i estetyczne. W razie potrzeby całkowicie przyciemnią pokój czy salon (przydatne na przykład w wypadku romantycznego wieczoru we dwoje przy ulubionym filmie). Jest to o tyle wygodne, gdyż wiele tego typu urządzeń wyposażonych jest w sterowanie przy pomocy pilota lub wyłączników zegarowych, dzięki którym sami możemy zdecydować o godzinach, w jakich mają się one podnosić lub opuszczać.

Kolejną zaletą jest to, że – w skrajnych przypadkach – utrudniają włamywaczom dostanie się do pomieszczeń. Takie rolety składają się z wytrzymałych, wysoce odpornych na uszkodzenia materiałów. Dla osób szczególnie ceniących sobie bezpieczeństwo istnieje także możliwość nabycia specjalnych wersji antywłamaniowych, które cechują się nawet cztery razy większą trwałością. Rolety zewnętrzne są zatem niezwykle przydatnym urządzeniem dla tych, którzy cenią sobie funkcjonalność i wygodę.

Dostępność i ceny

Z uwagi na ich popularność, rolety zewnętrzne są przedmiotem, który można bezproblemowo zdobyć. Osoby zainteresowane mają do wyboru szeroki wachlarz różnych rodzajów dostępnych urządzeń, takich jak: rolety naokienne (nakładane), podtynkowe, natynkowe (elewacyjne), czy nadprożowe. Ceny są zależne przede wszystkim od rodzaju rolety zewnętrznej, jaką chcemy pozyskać oraz od ewentualnych technologii, jakie mają one posiadać (na przykład zdalne sterowanie, czujniki antywłamaniowe). Najtańsze tego typu przedmioty można nabyć już za około 200 złotych. Za najdroższe propozycje trzeba by było zdecydowanie więcej wydać, bowiem ich ceny oscylują w granicach od 700 do 1200 zł w wypadku rolet elektrycznych RC1, czy też od 1300 do 2000 zł w przypadku rolet antywłamaniowych RC2.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj