Kominy HOCH uznawane są za jedne z najlepszych systemów na rynku. Sprawdzają się stosowane ceramiczne systemy, ponieważ można je dopasować do budownictwa mieszkaniowego i domów energooszczędnych oraz pasywnych. Wkłady ceramiczne współpracują z różnymi piecami, kotłami, na paliwa ciekłe i stałe. Są trwałe, bezpieczne i ekologiczne oraz odporne na bardzo wysokie temperatury.

Gdzie stosowane są nowoczesne systemy kominowe?

Obecnie odchodzi się od tradycyjnych murowanych kominów, zastępując je nowocześniejszymi rozwiązaniami. Do odprowadzania spalin w budynkach mieszkalnych i użytkowych stosuje się obecnie systemowe kominy. Szeroka oferta na rynku pozwala na dopasowanie ich do obiektów, dowolnie ogrzewanych. Do największych zalet kominów systemowych należy ekonomiczne wykorzystywanie ciepła, wytwarzanego przez piece lub kotły. Kolejnym walorem jest oszczędność miejsca, co odgrywa dużą rolę przy aranżacji przestrzeni.
Plusem jest też ekologia, ponieważ systemy kominowe odprowadzają wszystkie rodzaje spalin. Zapewniają bezpieczeństwo, a dzięki odporności na osadzanie sadzy, skutecznie chronią budynki przed pożarami. Nic więc dziwnego, że przybywa użytkowników systemów kominowych. Decydując się na komin systemowy, warto sprawdzić na stronie internetowej https://renowa24.pl/pol_m_Systemy-kominowe_Kominy-wedlug-producentow_Systemy-kominowe-HOCH-9721.html dostępne modele produktów. Istotą jest dostosowanie do rodzaju opału, wykorzystywanego w piecach i kotłach. Chodzi przede wszystkim o to, żeby nie dochodziło do osadzania się sadzy. Przed zakupem należy sprawdzić, czy produkt posiada znak CE (UE), na kompletny system kominowy.

Dlaczego stosować HOCH, systemy kominowe?

Dzięki użyciu systemów do budowy częściowo prefabrykowanych elementów montaż kominów jest szybki i ekonomiczny. Nowoczesny, trójwarstwowy oraz izolowany system kominowy z wkładem ceramicznym przeznaczony jest do paliwa ciekłego i stałego, m.in.: węgla, drewna, brykietu, trocin, ekogroszku, miału, biomasy, gazu, oleju opałowego. Komin ceramiczny sprawdza się, gdy właściciel budynku wybiera wentylację grawitacyjną. Może go również podłączyć do kominka, kotła kondensacyjnego i kozy grzewczej.
Ceramiczne kominy systemowe współpracują ze wszystkimi urządzeniami, wytrzymując bardzo wysokie temperatury, nawet do 600 st. C i nie ulegają zniekształceniom. Długo utrzymują ciepło, co jest istotne ze względu na koszty ogrzewania. Ogrzewanie kominkami zmniejsza zużycie paliw, dzięki powolnemu stygnięciu. Mają zastosowanie w budownictwie mieszkalnym, pasywnym i energooszczędnym, ponieważ systemy ceramiczne HOCH są nowoczesne, zaawansowane oraz najwyższej jakości. Marka HOCH uznawana jest za jedną z najlepszych na rynku w zakresie techniki kominowej.

Jakie zalety mają kominy HOCH?

Kominy HOCH są ekonomiczne, trwałe, ekologiczne i bezpieczne dla mieszkańców. Firma dokłada wszelkich starań, żeby produkowane systemy były bardzo łatwe w montażu. Wszystkie elementy są starannie projektowane, co zapewnia komfort użytkowania nawet przez 30 lat. Najwyższa jakość produktów sprawia, że spełniają one oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Ceramiczny komin HOCH – Keramik to powietrzno-spalinowy system, który jest przeznaczony do odprowadzania spalin.
Konstrukcja i materiały użyte w produkcji spełniają techniczne wymagania, pozwalające obsługiwać najnowocześniejsze urządzenia grzewcze, na gaz i olej opałowy. Elementami zestawu podstawowego w systemie kominowym HOCH Keramik są: pustaki, trójnik spalinowy i rewizyjny, rury i obejmy, uszczelka podłączeniowa, zaślepka rewizyjna, płyta czołowa i centrująca z szalunkiem traconym, drzwiczki kominowe, stożek z daszkiem, wąż na skropliny oraz maskownica skraplacza. Wybierając system, należy sprawdzić parametry techniczne, ponieważ ceramiczny komin Keramik firmy HOCH występuje w wielu wariantach.

Jak wybrać odpowiedni system kominowy?

Komin jest ważnym elementem domu, bo odpowiada za komfort życia i bezpieczeństwo. Dlatego wybór systemu kominowego jest niezwykle ważną kwestią. Powinien być odpowiednio dopasowany do źródła ciepła, by uniknąć nadmiernego osadzania sadzy, ale też zabrudzeń na ścianach i sufitach oraz nadmiernego zużywania paliwa. Najważniejszym elementem jest kanał, który odprowadza spaliny. Może być wykonany z ceramiki lub stali czy też stanowić połączenie tych dwóch materiałów.
Wybierając system kominowy, należy zwrócić uwagę także na wentylację pomieszczeń oraz obliczyć ilość kanałów wentylacyjnych w budynku, którymi z poszczególnych pomieszczeń będzie odprowadzane powietrze na zewnątrz. Wentylacja jest niezbędna głównie w łazience, kuchni i kotłowni, ale zazwyczaj wybiera się grawitacyjną. Polega ona na wymianie cieplejszego powietrza, jak i zanieczyszczonego, w sposób naturalny, czyli uchodzącego kanałami wentylacyjnymi. Aby odpowiednio dobrać komin, trzeba zwrócić uwagę na rodzaj paliwa, wysokość oraz kształt domu, jak i budowę dachu. Nie zaleca się stosowania komina Standard, gdy stosujemy piece na miał oraz kominki z płaszczem wodnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj