obudowa klimatyzatora
Zdjęcie: stalovnia.pl

Jednostka klimatyzacji jest przeważnie brzydkim pudłem, czy to zewnętrzna, czy wewnętrzna, które chcesz ukryć i ozdobić. Poniżej podpowiadamy 13 genialnych sposobów, jak możesz to zrobić.

Klimatyzatory (lub po prostu AC) są absolutną koniecznością w gorących miesiącach dla każdego właściciela domu lub mieszkania. Jednak czasami nasze zewnętrzne urządzenia klimatyzacyjne nie są do końca estetyczne i mogą psuć widok i ograniczyć atrakcyjność Twojego domu i ogrodu! Na szczęście można to naprawić przy pomocy odrobiny wiedzy i niewielkich zdolności do majsterkowania!

Poniżej przedstawiamy kilka doskonałych sposobów na ukrycie brzydkich jednostek klimatyzacji, aby zapobiec pogorszeniu estetyki Twojego domu w środku lub na zewnątrz. My osobiście jesteśmy zafascynowani tymi pomysłami, więc czytaj dalej o naszych 13 rozwiązaniach.

Kup obudowę klimatyzatora

Jest to prosty drewniany ekran, za pomocą którego można ukryć zewnętrzne urządzenie AC. Osadzając go jak pudełko lub kwadratowy płot i nie pozwalasz, by jednostka klimatyzacyjna była widoczna. Często są one wykonane z drewnianych listewek lub mają konstrukcję kratową.

Jeśli dysponujesz gotówką i chcesz jak najszybciej ukryć swoje urządzenie AC, rozważ zakup jednej z tych osłon w sklepie internetowym lub od lokalnego sprzedawcy sprzętu domowego i ogrodowego. Zapewnisz sobie szybką dostawę i montaż.

Zbuduj własną obudowę klimatyzacji

Jeśli chcesz zaoszczędzić trochę gotówki, zawsze możesz skorzystać z samouczka online i zbudować własną obudowę AC ponosząc niewielkie koszty! W ten sposób możesz ukryć ten paskudny wentylator, oszczędzając jednocześnie kilka złotych. Istnieje wiele filmów instruktażowych dostępnych online, które nauczą Cię, jak zbudować własną osłonę AC, i możesz zdecydować o jej kształcie i wzorze, tak aby pasowała do reszty otoczenia.

Możesz nawet pomalować obudowę na swój ulubiony kolor, aby naprawdę wyrażała twój styl, upewnij się tylko, że używasz odpowiedniego rodzaju farby. Zewnętrzne oświetlenie, na przykład z taśmy LED również będzie miłym akcentem.

Bambusowa ściana

Kup kilka bambusowych rolek ogrodzeniowych do stosowania na zewnątrz i nadaj swojej przestrzeni uspokajającą atmosferę, składając bambusową ścianę, którą możesz umieścić przed brzydką zewnętrzną jednostką klimatyzacyjną. Ekran bambusowy jest również dobrym pomysłem, jeśli chcesz ukryć kosze do segregacji odpadów.

Ściana z roślinami

Zamień nudę we wnętrzu ogrodu, tworząc z kawałków starego drewnianego ogrodzenia ścianę z sadzonkami. Możesz wypełnić miejsca na sadzonki swoimi ulubionymi kwiatami. W ten sposób nie tylko będziesz mieć idealną osłonę na klimatyzację, ale także zdobędziesz nowe doświadczenie w ogrodnictwie i dokonasz gruntownej metamorfozy podwórka. Cudownie kwitnące kwiaty dodają natychmiastowej atrakcyjności otoczeniu.

Zbuduj zewnętrzne półki z wbudowaną osłoną wentylatora

Jest to jeden z bardziej kreatywnych sposobów na ukrycie brzydkiej jednostki. Jest to niewielkie wyzwanie dla miłośników majsterkowania, ale reszta osób prawdopodobnie będzie potrzebowała pomocy eksperta od wykończenia wnętrz. Ten pomysł jest znakomity, ponieważ nie tylko można ukryć brzydką jednostkę zewnętrzną, ale także stworzyć wspaniały, dopasowany do potrzeb klienta blat.

Kamienna osłona wykonana z kostki brukowej

Jeśli uważasz, że stolarka jest zbyt uciążliwa lub nie podoba Ci się szczególnie wygląd drewnianych osłon, możesz użyć starej kostki brukowej do zbudowania sobie małej kamiennej osłony. Kamień jest jednym z bardziej wytrzymałych sposobów na ukrycie elementu zewnętrznego.

Wyższa konstrukcja dla roślin pnących

Czy twój brzydki klimatyzator szpeci centrum wspaniałego ogrodu? Możesz użyć wyższej drewnianej konstrukcji, aby ją ukryć, a następnie uprawiać niektóre rośliny pnące, które będą wspinać się po drewnianej kracie. Metoda ta sprawdzi się również w przypadku drzew, jeśli obok twojej jednostki znajduje się drzewo, można przygiąć jego gałęzie tak, aby zatrzymały się na drewnianej konstrukcji.

Wewnętrzne płyty z drewnianych desek podłogowych

Możesz naprawdę podnieść poprzeczkę w dekoracji domu, instalując w nim przesuwną płytę z desek podłogowych. Te są idealne do zakrycia urządzenia klimatyzacyjnego, jak również półek i innych schowków, które mogą zyskać, kiedy zostaną schludnie ukryte.

Dekoracyjny metalowy panel

Kup atrakcyjny, ażurowy panel metalowy do zamontowania przed urządzeniem chłodzącym. Pozwoli to na uzyskanie w Twoim domu niepowtarzalnego stylu i elegancji. Co więcej, otwory w metalu pozwolą na swobodny przepływ powietrza z klimatyzatora.

Ukrycie regulatora termostatu

Nie jest to pełna osłona, ale ta prosta opcja, pozwala ukryć termostat, gdy zaburza ogólną estetykę ściany. Zamontuj kilka małych ramek z obrazkami wokół termostatu. Ukryje to go pośród nich i sprawi, że nie będzie rzucał się w oczy.

Użyj ażurowej szafki

Jeśli posiadasz zamontowaną na ścianie wewnętrzną jednostkę klimatyzacyjną, którą chcesz ukryć (na przykład w sypialni lub salonie), możesz użyć eleganckiej, ażurowej szafki jako pięknej pokrywy jednostki klimatyzacyjnej. Jest to świetne rozwiązanie dla jednostek bez kanałów lub podłączonych tylko przez ścianę. Drzwi szafki zapewnią, że nadal można dostać się do jednostki klimatyzatora, jeśli będziesz chciał zmieniać ustawienia.

Okiennice

Kup kilka starych okiennic i przymocuj je bezpośrednio do ściany, aby przykryć przewody lub urządzenie klimatyzacyjne. Stare okiennice nadadzą Twojemu miejscu rozkoszny, szykowny klimat, a taka unikalna funkcja z pewnością doda atrakcyjności Twojemu lokalowi i ukryje brzydką część wewnętrzną.

Gotowa osłona jednostki klimatyzacyjnej

Również producenci klimatyzacji sprzedają doskonałą, gotową do montażu pokrywę wewnętrznej jednostki klimatyzacyjnej, która ma miejsce na wsunięcie zdjęcia lub ulubionej grafiki. Jest to nieco droższe rozwiązanie, ale idealnie pasuje do zakupionej jednostki.

Znasz już trzynaście genialnych sposobów na ukrycie zewnętrznej lub wewnętrznej jednostki klimatyzatora, dodanie atrakcyjności i sprawienie, że Twój dom będzie wyglądał bardziej elegancko!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj