Jeśli chcesz zwiększyć wartość nieruchomości, istnieją pewne remonty, które można wykonać. Należy jednak pamiętać, że nie każdy projekt przebudowy będzie stanowić wartość dodaną do domu, więc należy rozważyć koszty remontu z wartością, którą zamierzasz dodać. Istnieje kilka projektów, które są popularne wśród właścicieli domów, którzy chcą poprawić swoją wartość nieruchomości.

Wielu właścicieli domów, decyduje się na realizację projektów renowacyjnych w celu poprawy funkcjonalności domu, przy jednoczesnym zwiększeniu wartości nieruchomości. Do najbardziej popularnych projektów należą:

Przebudowa piwnicy

Przekształcenie piwnicy w dodatkową przestrzeń życiową może przynieść najwięcej pieniędzy w zamian. Przeciętnie, właściciele domów mogą spodziewać się wzrostu ich wartości domu o 30 procent. Przebudowy piwnic są dość drogie na początku, ale wzrost wartości nieruchomości jest bardzo pociągający dla właścicieli domów.

Przebudowa łazienki

Jeśli chcesz sprzedać swój dom, przebudowując łazienkę, możesz uzyskać wysoką ofertę. Projekty przebudowy łazienki są być może najbardziej popularnymi projektami renowacji domu. Ponad 44 procent ostatnich projektów renowacji domu zawierała przebudowa łazienki.

Przebudowa kuchni

Innym popularnym pomieszczeniem do przebudowy jest kuchnia, z 39% renowacji, w tym nowa kuchnia. Koszt przebudowy kuchni zależy od tego, ile właściciel domu chce zaktualizować. To może być tak proste, jak instalacja nowych blatów i urządzeń, ale wielu właścicieli domów również wybiera odświeżenie układu ich przestrzeni.

Dodatek parkingowy

Parking jest gorącym towarem w wielu obszarach, zwłaszcza w miastach o dużej gęstości zaludnienia. Jeśli chcesz sprzedać swój dom, rozważ dodanie większej ilości miejsc parkingowych. Jest to bardzo poszukiwane przez potencjalnych nabywców domów. Możesz spodziewać się dodatkowego miejsca parkingowego, które doda 50.000 złotych do wartości Twojego domu.

Przebudowa i rozbudowa pomieszczeń

Każda dodatkowa przestrzeń życiowa lub sypialnia doda wiele wartości do Twojego domu. Zarówno przebudowa loftów jak i dobudówki są popularne wśród właścicieli domów, którzy powiększyli swoją przestrzeń. Możesz spodziewać się 14-procentowego wzrostu wartości nieruchomości.

Rzeczy do zapamiętania

Przed rozpoczęciem ważniejszej renowacji domu, jest kilka rzeczy do zrobienia, w tym:

Uzyskanie pozwoleń na budowę

Musisz wypełnić odpowiednią dokumentację, aby uzyskać aprobatę przed rozpoczęciem jakiejkolwiek budowy na swojej nieruchomości. Zrób to z dużym wyprzedzeniem, aby zapewnić właściwym władzom wystarczająco dużo czasu na zatwierdzenie wniosku, chociaż w ostatnim czasie uzyskanie pozwoleń na budowę stało się łatwiejsze.

Powiadom swoją firmę ubezpieczeniową

Wielu właścicieli domów zapomina o tym, aby ich towarzystwo ubezpieczeniowe wiedziało o wszelkich renowacjach, które wykonują. W rzeczywistości szacuje się, że 49 procent właścicieli domów nie poinformowało firmy ubezpieczeniowej o ich głównych renowacjach. To nie jest inteligentny ruch. Twoja polisa może zostać unieważniona, jeśli nie skontaktujesz się z firmą ubezpieczeniową o każdym projekcie poprawy domu.

Aktualizacja i remont domu może pomóc zwiększyć wartość nieruchomości. Zawsze należy wziąć pod uwagę cenę remontu i zasięgnąć porady. Dobrze jest znaleźć wiarygodnego lokalnego handlowca. Zastanów się, jak wiele z powrotem oczekujesz, określ, czy remont jest warty kosztów. Podczas gdy około jednej czwartej właścicieli domów planują pozostać w swoim domu na dłużej niż trzy lata po remoncie, wiele innych szukają do sprzedaży. Z właściwego planowania, można oczekiwać, aby uzyskać przyzwoity zwrot z inwestycji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj