Wycieraczki obiektowe zyskują coraz większą popularność, co w dużym stopniu wynika z zastosowania wielu nowoczesnych materiałów i technologii na etapie ich produkcji. Wysoka funkcjonalność i estetyczny wygląd sprawiają, że z powodzeniem zastępują tradycyjne rozwiązania w biurowcach, hotelach, restauracjach, galeriach handlowych czy obiektach przemysłowych.

Wysokiej jakości materiały

Do najważniejszych cech współczesnych wycieraczek obiektowych należy wysoka jakość surowców, z których są produkowane. Materiały te są przede wszystkim bardzo trwałe, co przekłada się na ich dużą wytrzymałość przez długi okres eksploatacji. Na uwagę zasługują chociażby wycieraczki z aluminium, które dzięki podwyższonej odporności na utlenianie z powodzeniem znoszą trwałą ekspozycję na wilgoć czy sól. Nowoczesne maty mogą powstawać również z materiałów tekstylnych. Takie wycieraczki bardzo dobrze sprawdzają wewnątrz budynków, zapewniając komfortowe i miękki przejście na korytarzu czy holu, a przy tym efektywnie zbierają wnoszony brud. Wyroby tekstylne pozwalają też na zamieszczenie firmowego loga lub innego oznakowania, przez co są wyjątkowo reprezentacyjne dla obiektu. Na uwagę zasługują też wycieraczki z przędzy o elastycznym, wodoszczelnym podłożu gumowo-winylowym. Ich zaletą jest stabilność, dzięki której dobrze przylegają do podłogi i nie ulegają przemieszczeniom.

Innowacyjne wkłady

Wycieraczki systemowe mogą występować w wersjach z różnymi rodzajami wkładów szczotkowych, gumowych, tekstylnych czy rypsowych. Nie tylko spełniają one najwyższe standardy higieniczne, ale też są wyjątkowo komfortowe i wygodne w użytkowaniu. Innowacyjnie zaprojektowana powierzchnia tekstylna w połączeniu ze specjalną nitką skrobiącą działa niczym szczotka, która efektywnie zdrapuje brud. Tkane runo może zaabsorbować do nawet kilku kilogramów zanieczyszczeń i litrów wilgoci na każdy metr kwadratowy. Systemowe wycieraczki mogą być zmawiane w praktycznie dowolnych kształtach i wymiarach, co dodatkowo podnosi zakres ich zastosowań. Na szczególną uwagę zasługuje pod tym względem oferta firmy Polentex. Ten ceniony producent wycieraczek obiektowych umożliwia bowiem personalizację swoich wyrobów, dzięki czemu da się je optymalnie dopasować do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Z aktualną ofertą firmy można się zapoznać tutaj.

Kompleksowe zastosowanie w strefach czystego wejścia

Producent wycieraczek systemowych musi dbać o odpowiednie przystosowanie swoich produktów do spełniania określonych funkcji. Nowoczesne produkty tego typu z powodzeniem sprawdzają się we wszystkich strefach czystego wejścia. Pierwsza z nich znajduje bezpośrednio przed wejściem do obiektu i stanowi obszar, w którym następuje najbardziej intensywne oczyszczanie obuwia. Do usuwania zabrudzeń na tym etapie bardzo dobrze sprawdzają się maty szczotkowe i gumowe. W kolejnej strefie znajduje się przedsionek, gdzie konieczne jest osuszenie podeszw. Wysoką skuteczność zatrzymywania wilgoci zapewniają chociażby wkłady tekstylno-gumowe czy tekstylno-szczotkowe. W ostatniej strefie czystego wejścia następuje finalne osuszenie obuwia, do czego bardzo dobrze nadają się maty tekstylne.

Innowacyjne technologie

Wysoka skuteczność zatrzymywania i gromadzenia brudu w jednym miejscu sprawia, że podłogi wewnątrz obiektu są utrzymywane w nienagannym miejscu. Kwestia ta ma szczególne znaczenie w miejscach o znacznym natężeniu ruchu. W wielu specjalistycznych obiektach sprawdzają się zaawansowane technologicznie wycieraczki przemysłowe, które cechują się podwyższoną wytrzymałością i pozwalają np. na bezproblemowe przejeżdżanie wózkami widłowymi. Pod tym względem bardzo dobrze sprawdzają się chociażby modele z kraty stalowej. Dobrym rozwiązaniem w wielu obiektach jest montaż wycieraczki obiektowej w ramce ze specjalnego kątownika aluminiowego. Istnieje tez możliwość podłączenia odpowiedniego osadnika z aluminium lub polimerobetonu pod kanalizację obiektu, co pozwala na samoistne przeprowadzanie procesów sprzątania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj