Nawiązania do przeszłości to bardzo częsty nurt wykorzystywany w wyposażeniach wnętrz. Bardzo popularny jest styl prowansalski czy rustykalny, rodem z dawnych domów kolonialnych. Jak urządzić mieszkanie, aby w pełni oddać stary klimat, wprowadzając jednocześnie nutkę nowoczesności? Z pewnością pomogą w tym meble woskowane, które swoją prostotą doskonale podkreślą ducha przeszłości.

Rustykalna kuchnia – funkcjonalna i stylowa

Kuchnia to często tzw. serce każdego domu. W połączeniu z jadalnią stwarza przestrzeń do wspólnych spotkań podczas przygotowywania i spożywania posiłków. Jej aranżacja i wyposażenie wymagają coraz częściej dużej uwagi w dbałości o szczegóły i detale, które wprowadzają rodzinny klimat. Proste i funkcjonalne meble wykonane z drewna to idealna baza pod projekt rustykalnej kuchni. Przypominają dawne wiejskie kuchnie, w których roznosił się zapach domowego jedzenia i rozbrzmiewał gwar rozmów domowników. Wytrzymałe i solidne meble woskowane doskonale oddadzą klimat tamtych czasów. Są proste, wykonywane z litego drewna, szlachetne w wyglądzie. Pokryte woskiem przetrwają uszkodzenia i ubrudzenia wskutek gotowania.

Salon w naturalnym i prostym stylu

Prowansalki styl kojarzy się z sielskim odpoczynkiem i subtelną prostotą. Nawiązanie do natury świetnie widać w wyborze mebli. Najlepiej, aby były wykonane z drewna. Piękne kredensy i witryny w połączeniu z kompletami ręcznie malowanego szkła to idealna dekoracja salonu. Meble woskowane wybrane do tego typu salonu powinny być praktyczne, aby pomieściły dużo przedmiotów, nie zajmując zbyt dużo miejsca. Styl prowansalski lubi wolną przestrzeń. Świetnie sprawdzą się także półki na ścianę, które utrzymają wazony z lawendą czy innymi suszonymi roślinami. Dostępne na https://www.meblemeble.pl/meble-woskowane-cat-5004 meble doskonale wpasują się w niepowtarzalny klimat Prowansji.

Drewno w sypialni – bliżej natury

Spokojny sen to dobre samopoczucie. Sypialnia urządzana w starym stylu nie może obejść się bez mebli woskowanych drewnianych, takich jak łóżko, toaletka, sekretarzyk czy lustro. Prosty kształt i solidne wykonanie można dopieścić pięknymi tkaninami o naturalnych kolorach i dekoracjami z motywami roślinnymi. W ten sposób uzyska się świeży, naturalny i przytulny kącik, w którym można regenerować siły na kolejne dni. Nie trzeba szukać wyposażenia w antykwariacie, w którym ciężko trafić na komplet jednakowych mebli – warto postawić na nowe meble woskowane, które zatrzymują efekt starego stylu i jednocześnie pochodzą z jednej, spójnej kolekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj