Zaaranżowanie małej kuchni w bloku wymaga sporych umiejętności oraz zaangażowania. Do dyspozycji ma się niewielki metraż, dlatego każdy krok powinien być bardzo dokładnie przemyślany. Najlepszym wyborem okaże się skorzystanie z usług profesjonalistów, chociaż niektórzy wolą się za to zabrać w pojedynkę. W takiej sytuacji warto zdecydować się na sprawdzone rozwiązania, dzięki którym kuchnia stanie się elegancka, funkcjonalna i zadbana.

Jak zaaranżować małą kuchnię w bloku? Sprawdzone porady

W niewielkich kuchniach strzałem w dziesiątkę okażą się jasne meble w wersji drewnianej. Dobrym wyborem będą też wszelkiego rodzaju przeszklenia. Z kolei w nowocześnie aranżowanym pomieszczeniu warto stawiać na minimalizm połączony z połyskliwymi powierzchniami.

Jeśli domownicy mają do dyspozycji stosunkowo wąskie pomieszczenia powinni się zdecydować na szafki umieszczone wyłącznie na jednej ścianie kuchni. W przypadku wnętrz kwadratowych lub prostokątnych lepszym wyborem będzie ustawienie mebli w kształcie litery L. Pomiędzy ścianą a meblami najlepiej zachować minimum 90-95 centymetrów odległości (dla własnej wygody i maksymalnej swobody ruchu).

Aranżacja małej kuchni w bloku – o czym pamiętać?

Aranżację małej kuchni w bloku warto rozpocząć od stworzenia solidnego projektu. Na pierwsze miejsce wysuwają się w nim wszelkie akcesoria, które posłużą domownikom do przechowywania różnego rodzaju sprzętów, filiżanek, dodatków i naczyń. Odpowiednim rozwiązaniem będą meble kuchenne wyposażone w:

  • kosze,
  • organizery,
  • wieszaki.

W ten sposób zyska się dużo wolnej przestrzeni i nie będzie problemów z utrzymaniem należytego porządku. Sprawdzi się to nie tylko na co dzień, ale też podczas organizowania oficjalnych uroczystości rodzinnych. W małych kuchniach w blokach nieocenioną rolę pełnią też zabudowy sięgająca sufitu oraz dolne szafki. Nie obejdzie się bez dokonania rzetelnych pomiarów, dzięki którym właściciele niewielkich kuchni będą wiedzieć, w jakie konkretnie meble mają się wyposażyć i jakimi akcesoriami je uzupełnić.

Zaaranżowanie małej kuchni w bloku – na jakie meble i akcesoria postawić?

Przystępując do aranżacji małej kuchni w bloku należy skupić się na tym, aby wykorzystać całą dostępną przestrzeń. Najlepiej zrobią to doświadczeni fachowcy, więc nie powinno się na nich oszczędzać.

Osoby zastanawiające się nad tym, na jakie konkretnie meble warto postawić w niewielkich kuchniach, powinny wziąć pod lupę m.in. małe stoliki, rozkładane pulpity, wysokie krzesła czy też stoliki pomocnicze. Doskonałym uzupełnieniem małej kuchni w bloku będą zlewy jednokomorowe oraz płyty elektryczne z dwoma palnikami.

Dużo miejsca zyska się dzięki inwestycjom w ścienne półeczki, umieszczając na nich np. przyprawy, ręczniki papierowe, kubki, herbatę, kawę, itd. Każda kuchnia w krótkim czasie może stać się stylowa, przytulna i ponadczasowa. Wystarczy mieć na nią pomysł i zabrać się za jej aranżację ze stuprocentowym zaangażowaniem, a na pewno osiągnie się sukces. Warto zaangażować w to całą rodzinę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj