Niełatwo jest zaaranżować standardowe wnętrza jak salon czy sypialnia, a co dopiero przestrzeń dla dziecka. Z tego powodu dzisiaj podpowiemy, jak zaprojektować wnętrze dla chłopca dbając o to, by było dopasowane do jego potrzeb i by łatwo było je przemeblować w przyszłości.

Kolory i wzory

Przede wszystkim, zastanów się, w jakich barwach ma być pokój. Warto wybrać odcienie pastelowe, ponieważ będą lepiej sprzyjać odpoczynkowi i wyciszeniu. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie by wprowadzić elementy bardziej wyraziste. Mogą to być np. obrazki na ścianach czy fototapeta koło łóżka.

Pomysł zamieszczenia jednej dużej dekoracji tematycznej na konkretniej ścianie to świetne i bardzo proste rozwiązanie. Dzięki szerokiej ofercie, jak i możliwości wydruku w zasadzie dowolnego obrazu, na ścianie może znaleźć się kawałek kosmosu, kolorowe samochody, dinozaury czy piękny las. Dobierając tego typu dekoracje weź jednak pod uwagę wiek dziecka i to, jak szybko będzie trzeba zrobić rearanżację. Dziesięciolatek może i ucieszy się ze swoich ulubionych bohaterów z kreskówki, ale trzynastolatek już niekoniecznie – zwyczajnie zmieni się mu gust przez te trzy lata.

Dobrej jakości meble

Projektowanie wnętrz obejmuje także meblowanie. Dobierając meble, od razu rozważ zakup uniwersalnej i pojemnej szafy oraz prostych regałów w jasnych, neutralnych kolorach, które posłużą przez lata. Nie musisz kupować tych dziecięcych, by wymienić je za chwilę. Akurat to wyposażenie, jeżeli są dobrej jakości, może służyć latami. Do wieku dopasuj łóżko – jest niezbędne do odpoczynku i musi być komfortowe. Przy małym chłopcu możesz je kupić trochę na wyrost, by potem wymienić je na całkiem duże.

Podobnie zrób z biurkiem i dedykowanym dla niego krzesłem, ponieważ wygodniej będzie dziecku, jeżeli te meble będzie mieć dopasowane, mniej więcej, do swojego wzrostu. W sklepach znajdziesz takie idealne dla mniejszych i większych dzieci wraz z ładnymi, wygodnymi fotelami. Kolor i wzory możesz wybrać wedle uznania, jeżeli tylko wpisują się w całą aranżację. I tak za pewien czas trzeba będzie je wymienić.

Nie zapomnij także pozostawić przestrzeni do zabawy na podłodze, gdyż to właśnie na niej najlepiej buduje się wieże z klocków czy urządza wyścigi samochodowe. Weź też pod uwagę, że po dywanie ciężko się jeździ autkami, a budowle nie są tak stabilne.

Zadbaj o oświetlenie

Podczas aranżacji przestrzeni niezwykle ważne jest oświetlenie. Jeżeli masz możliwość, to oprócz lampy na suficie zadbaj o zamontowanie na ścianie nad łóżkiem małej lampki. W przypadku przeglądania książeczek wieczorami, będzie dawać lepsze światło niż typowa lampka postawiona na stoliku nocnym. W podobny sposób możesz zadbać o światło nad biurkiem – jeżeli masz możliwość, to zamontuj je na ścianie. Jeżeli nie masz takiej opcji – zakup lampkę stojącą.

Weź pod uwagę usługę, jaką jest projektowanie wnętrz, gdy nie czujesz się pewnie z misją przygotowania pokoju. Dzięki pomocy architektów z doświadczeniem możesz zaaranżować piękne, funkcjonalne wnętrze z uwzględnieniem wszystkich potrzeb dziecka i możliwości, jakie daje metraż. Jest to więc idealne rozwiązanie, gdy nadal nie wiesz co zrobić.

Podsumowując, urządzanie pokoju dla chłopca wcale nie jest takie proste. Jeżeli więc nasze wskazówki to za mało, rozważ usługę projektowania wnętrz i pomoc architektów. Powodzenia!

Sprawdź projektowanie wnętrz w Warszawie z Beautiful Minds!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj