Spokój, harmonia czy energia. To najważniejsze hasła jak mogą nam pomóc w urządzaniu sypialni. Nawet dla osób, które urządzają pokoje według własnego siebie, warto wiedzieć co nieco na temat feng shui. Wskazówki, jakie możemy z niego wyciągnąć, są dość oczywiste. Wiele osób myśli, że będą musieli zmieniać całą aranżację pokoju, to jednak nieprawda. Większość zasad stosujemy sami, całkowicie nieświadomie.

Łóżko

Podstawową oraz najważniejszą zasadą feng shui jest harmonia. Otoczenie to coś, co powinno się łączyć z naszym stylem życie, jednak powinno ono także podkreślać podstawowe, pierwotne funkcje. Sypialnia to miejsce, w którym spędzamy naprawdę sporo czasu. Powinna ona być urządzana tak, aby zapewniała nam, jak najlepszy wypoczynek. Oczywiste jest, że najważniejsze w tym pokoju jest łóżko. Według filozofii feng shui powinno być ono nowe. Poprzez zjawisko magazynowania energii, łózka po rodzinie, nie mogą być wykorzystywane.

Odnośnie do chińskich tradycji, łóżko powinno być wykonane z materiałów naturalnych. To one dobrze działają na wypoczynek, a także jakość naszego snu. Najlepiej, żeby było sporych rozmiarów, zrobione z drewna oraz obite naturalnym materiałem. Równie ważna jest wysokość łóżka. Takie z szufladami na dole nie wchodzą w grę, gdyż feng shui mówi, że może gromadzić się tam zła energia. Dlatego idealnym wyborem są łóżka bez pojemników lub takie, które stoją na nóżkach. Ostatnią zasadą jest brak kantów. Łóżko powinno być zaokrąglone, dzięki temu osoba wypoczywająca będzie mogła robić to w spokoju.

Ustawienie

Bardzo ważne jest to, jak ustawimy nasze łóżko. Wezgłowie mebla powinno być skierowane w stronę ściany. Nie możemy także ustawić łózka bokiem do okna lub ściany, gdyż każdy partner powinno mieć do niego swobodny dostęp. Nogi podczas snu nie mogą być skierowane w stronę okna lub drzwi. Taka sytuacja jest nazywana tunelem powietrznym i zakłóca wewnętrzny spokój. Pod naszym łóżkiem nie może znajdować się pusta przestrzeń taka jak garaż czy zbiornik wodny. Z kolei zaraz nad nim nie powinno być niczego ciężkiego. Energia powinna opływać łóżko z trzech stron.

Według feng shui nie powinniśmy wykorzystywać zbyt wielu roślin, gdyż zakłócają one harmonię. Lampy nad łóżkiem czy wszelkie urządzenie, które powodują promieniowanie elektromagnetyczne, również negatywnie wpływają na energię. Światło powinno być delikatnie stłumione, a lustra na czas nocy zasłaniane. Ściany powinny być pomalowane spokojnymi kolorami, wyraziste barwy prowadzą do niepokoju.

Więcej ciekawych informacji na ten temat: https://www.infomax.com.pl/dom-i-ogrod/4-porady-feng-shui-ktore-powinienes-znac-przed-zakupem-lozka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj