Dla wielu osób kuchnia jest prawdziwym sercem domu. Warto zadbać o to, aby wnętrze było naprawdę przytulne i pełne uroku, zwłaszcza jeśli jego metraż na to pozwala. Nawet jeżeli nie dysponujesz jednak szczególnie efektowną przestrzenią, możesz wprowadzić do swojej kuchni kilka ciekawych, dodających ciepła elementów. Z pewnością zaliczają się do nich zasłony do kuchni. Jaka dekoracja okna sprawdzi się w tym przypadku najlepsza?

Zasłony do kuchni mogą występować solo, w połączeniu z firankami lub roletami. W każdym przypadku osiągniesz nieco inny efekt wizualny.

Czy zasłony do kuchni to dobry pomysł?

Skoro poświęcamy temu tematowi odrębne miejsce, łatwo domyślić się, że zasłony kuchenne są ciekawym pomysłem w kontekście wystroju wnętrza. Nie zmienia to jednak faktu, że pomysł taki ma również przeciwników. Dlaczego?

Osoby nastawione do tematu sceptycznie podkreślają, że zasłony w kuchni łapią wszystkie zapachy i zabrudzenia. Na szczęście można temu zapobiec – zarówno przy wybieraniu zasłon, jak i podczas późniejszego użytkowania pomieszczenia. Przede wszystkim postaw na odpowiedni materiał. Dodatkowo zasłony w kuchni powinny być regularnie zmieniane, a pomieszczenie często wietrzone. Przy gotowaniu korzystaj również z wentylatora.

Materiał zasłon ma znaczenie!

Oczywiście, nie sposób zaprzeczyć, że kuchnia jest źródłem powstawania różnych zapachów, także kłopotliwych, stanowiących bazę wielu aromatycznych dań. Niekiedy różne materiały przenikają woniami czy ulegają zabrudzeniom. Jeśli więc chcesz zagwarantować sobie komfortowe korzystanie z pomieszczenia i wysoką estetykę, wybieraj zasłony z materiałów, które łatwo się czyści i pierze w pralce. Szczególnie polecane są modele z lekkiej bawełny.

Idealne do kuchni – zasłony w różnych kolorach i długościach

Możesz wybrać zasłony o bardzo różnej kolorystyce. Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest ponadczasowa kolorystyka, taka jak beż czy szarości. Jasne tony dodatkowo optycznie powiększą wnętrze. Jeśli miejsca w kuchni jest niewiele lub okno zlokalizowane jest blisko kuchenki, postaw na zasłony krótkie. Będą one zdecydowanie wygodniejsze, a dodatkowo spełnią swoją funkcję użytkową.

Jak widać, odpowiedź na pytanie, jakie zasłony będą najlepsze, wcale nie jest zatem jednoznaczna. Dopasuj je do stylistyki wnętrza i w zależności od aranżacji sięgnij po określone barwy tkanin. Zwróć uwagę na jakość materiału i nie bagatelizuj jego długości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj