Okno jest bardzo ważnym elementem każdego pokoju. W końcu wpuszcza do wnętrza więcej światła. Jednak czasami, chcemy stworzyć bardziej nastrojową atmosferę i wtedy przydają się zasłony. Oczywiście mogą być one zmarszczone i pełnić jedynie funkcję dekoracyjną. Dziś podpowiemy, jak szybko i łatwo można zmienić aranżację okna. Postaw na zasłony na taśmie, które są praktyczne i eleganckie!

Zasłony na taśmie – na żabkach, tunelu lub przelotkach dla Twojej wygody

Aranżację okna możesz rzeczywiście zmienić łatwo i szybko, wystarczy, że zdecydujesz się na gotowe zasłony na taśmie marszczącej. Możesz takie tekstylne dekoracje okna wieszać zarówno na żabkach, tunelu jak i przelotkach. Marszczenie sprawia, że wieszanie na żabkach jest łatwe i szybkie. Nie musisz bowiem robić zakładek i jedyne na co zwracasz uwagę, to w miarę równa odległość pomiędzy poszczególnymi żabkami. Ale może być jeszcze prościej, bo zasłony możesz wsunąć na karnisz, dzięki temu że są wyposażone w tunel. Możesz też wybrać zasłony na przelotkach i uzyskać delikatne fale materiału, a jednocześnie ułatwić sobie zasuwanie i rozsuwanie zasłon.

Zasłony na taśmie mogą być jedyną ozdobą okna, ale możesz skomponować je także z lekką firaną

Zasłony są ozdobą samą w sobie i nie ma potrzeby wieszania dodatkowo firany. Jeśli jednak posiadasz podwójny karnisz bądź wieszasz firanę pośrodku a zasłony po bokach jedynie dla ozdoby, to oczywiście możesz na taką aranżację się zdecydować. Masz do wyboru wiele rodzajów firan, które dobrze komponują się z eleganckimi zasłonami wykonanymi z poliestru, którego zaletą jest to, że może mieć wygląd różnych materiałów, od aksamitu, przez len aż po jedwab. Ponadto takie zasłony są dość odporne na gniecenie i wystarczy po wypraniu przeprasować je prasownicą.

Do takich zaciemniających zasłon świetnie pasują firanki z lekkiego tiulu, które można dowolnie upinać, stosując specjalne, dekoracyjne spinki. Takie dekoracje oczywiście możesz wybrać też do zasłon i w tym przypadku postawić na lejącą firanę półtransparentną, która przepuszcza nieco światła i je rozprasza, a jednocześnie zwiększa komfort korzystania z danego pomieszczenia w ciągu dnia. W przypadku podwójnego karnisza możesz korzystać z zaciemnienia zarówno firaną, jak i zasłoną.  Przydaje się to, gdy jest wyjątkowo słonecznie, a Ty chcesz akurat obejrzeć film czy serial i stworzyć kinową atmosferę w salonie.

Zasłony na taśmie pasują do różnych aranżacji wnętrza

Aranżacja okna może opierać się nie tylko na dopasowaniu zasłon do firan i odwrotnie, ale również dobraniu tekstyliów do stylistyki wnętrza. W przypadku stylistyki boho można zdecydować się na botaniczną aranżację okna, czyli wybór zasłon z widocznym wzorem egzotycznych liści. Jeżeli tworzycie wnętrze w stylu angielskim, to na pewno świetnie sprawdzą się zasłony w kwiaty – róże czy też piwonie. Podobnie w stylu prowansalskim można wybrać zasłony z fioletowymi czy też niebieskimi kwiatami. Z kolei tworząc wnętrze w nowoczesnym, minimalistycznym stylu, można zaaranżować okno decydując się na zasłony na taśmie z geometrycznymi wzorami. Oczywiście można zdecydować się także na gładkie zasłony bez wzorów w pastelowych barwach. Do stylu skandynawskiego świetnie sprawdzą się zasłony w odcieniach szarości, podobnie zresztą jest w przypadku aranżacji industrialnej. W tej ostatniej tekstylia dodają surowemu wnętrzu więcej przytulności, a jednocześnie nie zmieniają jego charakteru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj