Zakup drzwi, czy to wewnętrznych, czy zewnętrznych, stanowi spory koszt. W dodatku bardzo trudno jest podjąć decyzję odnośnie do ich designu, stylu, materiału, z jakiego zostały wykonane czy cech funkcjonalnych. Drzwi należą do tej kategorii produktów, których nie powinno się kupować zdalnie – trzeba je wcześniej obejrzeć i porównać wiele modeli ze sobą, aby wybrać te, które rzeczywiście najlepiej sprawdzą się w naszym domu czy mieszkaniu. Naturalnym adresem wydaje się być dobry salon drzwi w Katowicach, natomiast nie brakuje osób, które preferują zakup drzwi w markecie budowlanym. Porównanie obu tych opcji znajdziesz w naszym artykule.

Salon drzwi: nie tylko fachowa obsługa

Zakup drzwi w wyspecjalizowanym salonie to zawsze dobra decyzja – i to pod kilkoma względami. Najważniejsze argumenty przemawiające za tym, aby w poszukiwaniu nowych drzwi wewnętrznych, zewnętrznych czy wewnątrzklatkowych (wejściowych) wybrać się do salonu stacjonarnego to:

  • Bardzo duży wybór modeli drzwi czołowych producentów;
  • Drzwi dostępne na każdą kieszeń – wbrew obiegowej opinii w salonach można znaleźć również tańsze modele drzwi, a przy tym negocjować ceny i liczyć na atrakcyjne promocje;
  • Fachowe doradztwo sprzedawców, którzy o drzwiach wiedzą wszystko i mogą rzetelnie doradzić klientowi wybór konkretnych skrzydeł;
  • Efektowna wystawa – nie ma problemu z dotknięciem drzwi, przetestowaniem ich obsługi, sprawdzeniem jakości wykonania;
  • Opcja zakupu drzwi z fachowym montażem oraz bezpiecznym transportem na miejsce;

Market budowlany: nie licz na wysoką jakość

Zakup drzwi w markecie budowlanym bez wątpienia jest bardzo wygodną opcją: można to zrobić przy okazji wyboru innych elementów wykończeniowych i wyposażenia wnętrza remontowanego domu czy mieszkania.

Z drugiej jednak strony trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że w marketach dominują produkty:

  1. Niskiej jakości.
  2. Wtórne stylistycznie.

Wszystko dlatego, że markety budowlane celują w klienta z raczej niezbyt zasobnym portfelem, który nie oczekuje indywidualnego stylu, a raczej poprawnej estetyki. Nie ma też czasu ani ochoty na zastanawianie się, czy dane drzwi rzeczywiście dobrze wpisują się w planowany wystrój wnętrza, czy mają odpowiednie parametry wytrzymałościowe, a w przypadku drzwi zewnętrznych – czy gwarantują dobrą ochronę przed „ucieczką” ciepła i hałasami z ulicy.

Sporym problemem w przypadku zakupu drzwi w markecie budowlanym jest to, że nie możemy liczyć w takim miejscu na fachowe doradztwo. Owszem, zdarza się, że sprzedawcy mają podstawową wiedzę techniczną na temat drzwi, natomiast ogranicza się ona głównie do tego, co zostało im przekazane na szkoleniach producentów współpracujących z marketem.

Sprzedawcy w marketach z reguły nie są na bieżąco z trendami i nie potrafią dobrze doradzić klientowi,  który ma nieco wyższe oczekiwania, daleko wykraczające poza sam dobór kolorystyki czy wymiarów drzwi (np. szuka drzwi bezprzylgowych, przesuwnych, o nietypowych zdobieniach lub minimalistycznym designie, wykonanych w konkretnej technologii etc.).

Który salon drzwi w Katowicach warto odwiedzić?

Jednym z najlepiej ocenianych salonów drzwi w Katowicach jest salon DRZWI INSIDE, który mieści się w galerii HOME CONCEPT, tuż przy głównej trasie prowadzącej w kierunku Sosnowca. Oferta salonu obejmuje drzwi wewnętrzne oraz drzwi zewnętrzne (https://www.drzwi-inside.pl/drzwi-zewnetrzne/) najlepszych producentów, dostępne na praktycznie każdą kieszeń. Ponadto w salonie znajdziesz spory wybór drzwi wewnątrzklatkowych (wejściowych), podłóg drewnianych, paneli laminowanych i winylowych, klamek czy zabudów ścian.

W salonie DRZWI INSIDE w Katowicach możesz liczyć na fachowe doradztwo, swobodę w porównywaniu dostępnych modeli, ogromny wybór drzwi, jak i profesjonalną usługę montażu wraz z bezpiecznym transportem pod wskazany adres.

Z pełną ofertą salonu zapoznasz się na stronie internetowej drzwi-inside.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj