Zakup drzwi zewnętrznych jest istotną decyzją, która będzie miała wpływ nie tylko na estetykę domu, ale także na bezpieczeństwo i komfort mieszkańców. Jeżeli więc zastanawiasz się nad tym, jak wybrać drzwi wejściowe, zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem. Wskażemy na kilka kluczowych kwestii, na które należy zwrócić uwagę przed zakupem, aby zapewnić sobie satysfakcję z nowych drzwi do swojego domu. Dobre drzwi zewnętrzne powinny chronić przed zimnem, zapewniać bezpieczeństwo domownikom, a także stać się ozdobą i pewną wizytówką domu.

Jak wybrać drzwi zewnętrzne?

Zastanawiając się nad tym, jakie drzwi zewnętrzne należy wybrać do swojego domu, na początek trzeba zwrócić uwagę na to, z czego są zrobione. Drzwi zewnętrzne mogą być wykonane z rozmaitych materiałów, a to, na które się zdecydujesz zależy głównie od tego, czy będą to drzwi zewnętrzne prowadzące na klatkę schodową, czy też drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego. Wśród najczęściej dostępne na rynku drzwi mamy do wyboru modele wykonane z drewna, stali, aluminium lub PCV. Drzwi drewniane prezentują się doskonale, ale drewno wymaga regularnej konserwacji i nie jest tak odporne na działanie czynników zewnętrznych, jak np. drzwi zewnętrzne aluminiowe. 

Drzwi wykonane ze stali to zwykle dodatkowo drzwi antywłamaniowe, ciężkie i solidne gwarantujące maksymalne zabezpieczenie wnętrza domu. Są one odporne na uszkodzenia mechaniczne, a dzięki nowoczesnej technologii ich wygląd może z powodzeniem imitować drzwi wejściowe drewniane. Będą one także bardziej odporne na włamania, niż to ma miejsce w przypadku drzwi drewnianych. 

Drzwi wejściowe gwarantujące ciepło 

Drzwi wejściowe

Drzwi wejściowe prowadzące do mieszkania w bloku oraz drzwi wejściowe w domu wolnostojącym to dwie różne kategorie. W tym drugim przypadku należy wybrać model, który będzie odporny na działanie czynników zewnętrznych, takich jak deszcz, śnieg i zmieniająca się temperatura. Wybierając drzwi wejściowe, należy zwrócić na istotny aspekt, jakim jest ich izolacja. Jest to szczególnie istotne w przypadku drzwi wejściowych prowadzących bezpośrednio na zewnątrz budynku. 

Przed zakupem należy zwrócić uwagę na współczynnik przenikania ciepła, ponieważ drzwi zewnętrzne powinny zapewnić skuteczną izolację termiczną i akustyczną, ma to bowiem ogromny wpływ na komfort mieszkania. Odpowiedni współczynnik izolacyjności sprawia, że drzwi wejściowe do domu pomagają utrzymać ciepło w zimie i chronią przed hałasem pochodzącym z zewnątrz. Tu warto zwrócić także uwagę na to, aby drzwi otwierane były na zewnątrz – będą one bowiem szczelniejsze i trudniejsze do wyłamania z zawiasów.

Drzwi zewnętrzne

Bezpieczeństwo jest najważniejsze 

Wybór odpowiednich drzwi do domu ma ogromne znaczenie z punktu widzenia bezpieczeństwa jego mieszkańców. Odpowiednio dobrane drzwi potrafią stawić opór włamywaczowi wyposażonemu w profesjonalne narzędzia. Najczęściej są to drzwi, które wewnątrz skrzydła posiadają wzmocnienia z blachy stalowej lub aluminiowej, dzięki którym są sztywniejsze i mocniejsze, a przez to bardziej odporne na próby włamania, ogień i uszkodzenia mechaniczne. Zwróć uwagę na współczynnik antywłamaniowy oraz solidność konstrukcji, a także na rodzaj zamka i jego odporność na włamania. 

Parametry techniczne wyróżniające drzwi tego rodzaju, to nie tylko doskonała jakość zastosowanych materiałów – ich cechą jest zwykle także świetna izolacyjność termiczna.
Ważnym elementem jest tu także ościeżnica, która powinna być wykonana z solidnego materiału pozwalającego na stabilne osadzenie nawet ciężkich drzwi. Niektóre drzwi mogą być wyposażone dodatkowo w bolce antywyważeniowe. 

Wybierając nowe skrzydło drzwiowe do swojego domu, warto zwrócić uwagę na to, aby tworzyło ono spójną całość z budynkiem, szczególnie ważne jest dopasowanie ich do elewacji. Odpowiednio dobrane drzwi posłużą przez długie lata, chroniąc skutecznie mieszkańców przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak zimno czy hałas. Na stronie DDD Dobre Dla Domu znajdziesz duży wybór drzwi zewnętrznych najważniejszych cenionych marek. Kupisz je w partnerskich sklepach stacjonarnych w całym kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj