W sprawie żaluzji pionowych większość osób jest przekonana, że nadają się wyłącznie do sanitarnego wnętrza, pomieszczenia o charakterze czysto biurowym lub poczekalni u dentysty. Bardzo często można je też spotkać w salach konferencyjnych, to prawda. Ale tego typu rozwiązania śmiało mogą mieć zastosowanie również przestrzeni prywatnej, co zamierzamy dziś udowodnić!

Żaluzje pionowe – nowoczesny design i możliwość sterowania

Na początek warto zauważyć, że współczesne żaluzje pionowe nieco różnią się od tego, co można było dostać chociażby w latach dziewięćdziesiątych. Wówczas tego typu zasłony okienne były przeważnie białe albo szare i cechowały się dość wadliwą konstrukcją. Łatwo można było je uszkodzić i tym samym oszpecić cały wystrój okien lub drzwi balkonowych. Dosyć często zacinał się też mechanizm przesuwny, co irytowało nawet najbardziej cierpliwych użytkowników. Dziś jest już zupełnie inaczej, zwłaszcza jeśli mowa o produktach: https://familyrollo.pl/zaluzje/zaluzje-pionowe.

Rzecz w tym, że same szyny na przykład wykonywane są z wysokiej jakości aluminium, które jest wytrzymałe i nie wygnie się pod byle uderzeniem. Poza tym lamele w takich żaluzjach to tkanina, która również nie jest już tak podatna na zgniecenia, jak to było kiedyś. Jednak postęp konstrukcji najlepiej widać poprzez sterowanie elektryczne. Do tego służy bezprzewodowy silnik SMART, który można obsługiwać aplikacją na telefonie. Oczywiście, tradycyjny mechanizm łańcuszkowy jest cały czas dostępny, lecz pełna kontrola nad światłem – dopasowana do kąta padania promieni słonecznych – za pomocą smartfona stanowczo ułatwia korzystanie z żaluzji pionowych.

Ładne żaluzje pionowe, verticale – w pokoju gościnnym

Dziś oprócz funkcjonalności w żaluzjach pionowych liczy się też estetyka. To w gruncie rzeczy najbardziej istotny powód, dla którego ktoś mógłby się zdecydować na tego typu rozwiązanie do swojego domu lub mieszkania. Współczesna myśl designerska świetnie pasuje do takiego systemu zasłon pionowych. Designerskie meble, obecność wyczuwalnej przestrzeni i bardzo szerokich okien… to standard w wielu apartamentach luksusowych hoteli czy prywatnych willach gwiazd. Czemu więc statystyczny Kowalski nie mógłby sobie na coś takiego pozwolić?

Verticale sprawdzą się zwłaszcza w domach, gdzie mamy do czynienia z dużymi drzwiami tarasowymi. Szeroki wybór kolorów w ciemnej, kontrastowej tonacji pozwoli dobrać produkt najbardziej odpowiedni dla nowoczesnego wystroju wnętrza, a możliwość zamówienia rolet pionowych na wymiar tylko podkreśli nietuzinkowość pomieszczenia. W pokoju dziecka zaś doskonale sprawdzi się jasna roleta w stylu „zapisany pergamin” (https://familyrollo.pl/zaluzja-pionowa-zapisany-pergamin).

Verticale do kuchni

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby piękne pionowe żaluzje mogły znaleźć swoje zastosowanie w kuchni albo łazience. Prawdę mówiąc, bezprzewodowy i zdalny system sterowania przydaje się w takich miejscach. Nie trzeba dotykać żaluzji mokrymi czy wręcz brudnymi rękami, jeśli ma się do dyspozycji smartfona, który przecież coraz częściej jest wodoodporny. Jeśli więc ktoś ma do dyspozycji przestronną kuchnię w nowoczesnym wydaniu – verticale są jak najbardziej godne rozważenia.

Ile kosztuje żaluzja pionowa?

To oczywiście zależy, ale nawet najlepsze rolety pionowe można dzisiaj dostać za mniej niż 400 zł. Na cenę wpływa też wymiar i rodzaj montażu. Czy ma być do wnęki, czy na ścianie… Wszystkie szczegóły można sobie samodzielnie skonfigurować na stronie https://familyrollo.pl/. System automatycznie wyliczy koszt całości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj