Oprawki halogenowe to nadal świetny sposób na doświetlenie pomieszczenia bez zajmowania miejsca na stole lub podłodze. Halogeny na suficie doskonale sprawdzą się jako główne źródło światła, a także do dekoracyjnego podświetlenia wnętrza. Wykorzystywane są bardzo często zarówno w salonie, sypialni, kuchni, jak i łazience. Zapoznaj się z naszym artykułem i sprawdź jakie halogeny na sufit wybrać oraz z jakich żarówek LED skorzystać do oświetlenia swojego wnętrza.

Jak rozmieścić halogeny w suficie?

Zacznijmy od rozstawu halogenów na suficie, czyli istotnego elementu aranżacji każdego wnętrza. Halogeny w suficie możemy rozmieścić na wiele sposobów, a wpływ na miejsce montażu będzie miało ich zastosowanie, jak i samo umeblowanie pokoju. Halogeny wybrane do głównego oświetlenia należy zamontować odpowiednio po całym suficie, tak aby równomiernie rozświetlić całość wnętrza. Oprawki halogenowe, które wykorzystamy do dekoracji i podświetlenia elementów aranżacji, najlepiej ulokować bezpośrednio nad wyróżnionym obiektem. Możemy również połączyć oba te rozwiązania i zbudować całość oświetlenia wnętrza w oparciu o klasyczne lub nowoczesne oprawy halogenowe.

Halogeny sufitowe

Oprawy do halogenów a wysokość sufitu

Wysokość sufitu również wpłynie na wybór opraw halogenowych. Jeśli masz wysoki sufit, możesz zdecydować się na halogeny natynkowe, które obniżą miejsce montażu źródła światła. Dobrym wyborem w takiej sytuacji będą również standardowe oprawki z żarówkami o wąskim kącie świecenia. W przypadku niskich sufitów oprawy halogenowe są najczęściej wybierane ze względu na niski profil i całość źródła światła schowanego pod sufitem. Ogromną ich zaletą jest również swobodny wybór mocy świecenia, ponieważ oprawy halogenowe możemy wyposażyć w żarówki LED o mocy od 1W do nawet 10W. Ponadto będziemy mieć również swobodę pod względem doboru barwy światła. Żarówki LED GU10 występują w barwie ciepłej, neutralnej bądź zimnej, ale pod uwagę możemy wziąć także inteligentne źródła światła z możliwością zmiany koloru świecenia przy pomocy pilota lub smartfona.

Halogeny sufitowe w salonie

Oprawy halogenowe – białe, czarne, kwadratowe czy okrągłe?

Decydując się na oprawki halogenowe, warto również wziąć pod uwagę styl naszego wnętrza. Obecnie ogromny wybór jaki oferują nam producenci, sprawia, że halogeny sufitowe mogą być wpuszczane w sufit lub natynkowe, a także okrągłe bądź kwadratowe. Do wyboru mamy również oprawy stałe oraz z regulacją kierunku świecenia. Wszystkie wyżej wymienione modele, a także inne nowoczesne lampy sufitowe znajdziecie na https://www.ledstyl.pl/oprawa-halogenowa-cat-15 W sklepie LEDstyl.pl oferujemy gustowne halogeny szklane, odporne na korozje aluminiowe oprawki, jak i oprawy gipsowe, z możliwością pomalowania na dowolny kolor. Szukając uniwersalnego i stylowego oświetlenia do swojego wnętrza postaw na oprawy halogenowe, wybierając tanie, a jednocześnie efektowne rozwiązanie.

Rozmieszczenie halogenów na suficie

Halogeny Ledowe na sufit to idealne rozwiązanie

Jeśli szukasz halogenów sufitowych do oświetlenia swojego wnętrza domu czy mieszkania musisz wziąć pod uwagę ogromny wybór dostępnych modeli, jak i rozstaw opraw halogenowych na suficie. Najpierw należy wykonać dokładny pomiar danego wnętrza, aby wybrać proporcjonalną ilość halogenów do wielkości naszego pokoju. Zbyt duża ich ilość może przytłoczyć wnętrze, a zbyt mała sprawi, że nie będzie odpowiednio równomiernie oświetlone. Jeśli masz wysoki sufit, będziesz potrzebować większej lampy i w tym przypadku Twoją uwagę powinny zwrócić halogeny natynkowe. W przypadku niższych pomieszczeń lub sufitów podwieszanych nadal najchętniej wybierane są standardowe oprawy halogenowe. Pamiętaj również o tym, aby wybrać halogeny sufitowe, które pasują do ogólnej estetyki Twojego wnętrza. Futurystyczne rozwiązania lubią nowoczesną przestrzeń, a dodatki Retro świetnie sprawdzą się w klasycznym wnętrzu. Mając na uwadze te czynniki, z pewnością znajdziesz idealne halogeny sufitowe do swojego wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj