Brama garażowa automatyczna to bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza w sytuacji, gdy nie chcesz martwić się koniecznością jej samodzielnego otwierania i zamykania. Jakie dostępne są ich rodzaje i jaki model sprawdzi się najlepiej?

Rodzaje bram garażowych automatycznych

Na rynku znaleźć można kilka rodzajów bram garażowych automatycznych. Różnią się one przede wszystkim sposobem zamykania i otwierania. Wśród najpopularniejszych wariantów można wyróżnić:

  • uchylne,
  • segmentowe,
  • rolowane.

Największą popularnością cieszą się bramy garażowe segmentowe, które pozwalają na schowanie płaszcza bramy bezpośrednio przy suficie. Nie zajmują one przestrzeni na ścianach. Bramy rolowane wymagają natomiast zamontowania specjalnej skrzyni, w której może schować się pancerz rolety. Jest ona widoczna i nie zawsze pasuje do konstrukcji budynku.

Alternatywne otwieranie bramy garażowej automatycznej

Automatyczna brama garażowa zwykle pozwala na otwieranie i zamykanie z wykorzystaniem specjalnego pilota. Zdarzają się jednak sytuacje, w których w budynku zabraknie prądu lub mechanizm zostanie uszkodzony. Z tego powodu warto wybrać bramę garażową z opcją jej mechanicznego otwierania.

Dodatkowe funkcje w automatycznych bramach garażowych

Współczesne bramy garażowe automatyczne są wyposażone w szereg rozwiązań, które pozwalają na korzystanie z nich w sposób jeszcze wygodniejszy. Mowa tu m.in. o czujnikach wykrywających przeszkody. Dzięki temu brama nie zamknie się w sytuacji, gdy system „rozpozna” samochód. Oprócz tego niektóre modele wyposaża się też w funkcję łagodnego startu i wolnego zamykania, co minimalizuje ryzyko uderzenia płaszcza bramy w ziemię. W bramach ręcznych często stosuje się też ryglowanie, uniemożliwiające otworzenie bramy siłą od zewnątrz.

dwie bramy garażowe automatyczne

Brama garażowa automatyczna dopasowana do danego budynku

Brama garażowa automatyczna jest przede wszystkim sposobem na zabezpieczenie garażu przed wychładzaniem i obecnością osób niepowołanych. Nie może być ona jednak przypadkowa, zwłaszcza w przypadku nowych budynków. Obecnie na rynku znaleźć można produkty tego typu w wielu wersjach kolorystycznych, dlatego warto dopasować je do wyglądu danej nieruchomości.

W sklepach dostępne są bramy garażowe w niemal wszystkich odcieniach z palety RAL. Popularnością cieszą się jednak przede wszystkim brąz i grafit. Oprócz tego wiele osób stawia na bramy garażowe, które imitują produkty z naturalnego drewna – mówi specjalista z firmy BramTECH.

Warto dopasować bramę garażową do takich elementów jak drzwi, okna, dachówka czy inne dekoracje wchodzące w skład nieruchomości. Wiele osób stawia na produkty w kontrastujących barwach, wyróżniające się na tle elewacji.

Brama garażowa automatyczna o odpowiedniej wydajności

Każda brama garażowa ma konkretną żywotność. Modele wykorzystywane w prywatnych domach zwykle są mniej wydajne niż te stworzone z myślą o przedsiębiorstwach. Wynika to z faktu, że w budynkach zamieszkiwanych przez jedną rodzinę zwykle otwiera się bramę maksymalnie kilka razy dziennie. W garażach w zakładach przemysłowych czy podziemnych parkingach na osiedlach ta częstotliwość jest znacznie większa. Z tego powodu w takich miejscach konieczne jest zamontowanie wydajniejszych i wytrzymalszych bram automatycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj