Ogrodzenie basenu zapewnia bezpieczeństwo i dodaje uroku basenowi i tarasowi. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza jeśli w pobliżu znajdują się dzieci, zwierzęta domowe lub osoby starsze. Jednak instalacja ogrodzenia basenu nie jest zabawą dla dzieci. To mądre posunięcie, wymagające dużej ostrożności.

Oto przewodnik dla majsterkowiczów na temat instalacji ogrodzeń basenowych.

Zanim pójdziesz dalej, zanotuj rzeczy, których będziesz potrzebował: wąż lub lina ogrodowa, kreda, taśma, taśma miernicza, kij, wodoodporny marker, rękawice, okulary ochronne, brama z zatrzaskiem sprężynowym, wiertarko-wkrętarka i narzędzia do wiercenia w cemencie, ogrodzenia basenu i plastikowe osłony.

Teraz sięgnijmy po przewodnik.

Zmierzyć powierzchnię.

Po pierwsze, należy zmierzyć obszar. W tym celu należy użyć liny o długości od 2 do 3 metrów. Umieść go od krawędzi basenu i upewnij się, gdzie należy zainstalować ogrodzenie basenu. Weź kredę i zaznacz bramkę otwierającą.

Zakup odpowiedniego ogrodzenia

Zakup ogrodzenia, które pasuje do wystroju i tematyki Twojego domu. Możesz znaleźć wiele rodzajów ogrodzeń wykonanych z różnych materiałów, takich jak aluminium, winyle, kute żelazo, drewno i tak dalej. Mają one prawie pięć do sześciu metrów wysokości.

Weź długi kij o długości 4 metrów.

Weź kij o długości 4 metrów. Przytnij go na kawałek o długości 3 metrów, aby zmierzyć odległość między odcinkami ogrodzenia. Odmierz i wytnij kolejny kij o długości 2,5 centymetra od pozostałej części w celu zmierzenia odległości pomiędzy poszczególnymi panelami.

Zaznaczyć obszary do wywiercenia otworów

W celu uzyskania właściwego rozstawu należy oznaczyć obszary wodoszczelnym markerem za pomocą patyczków 3 m i 2, 5 cm. Zrób to wokół basenu. Upewnij się, że zaznaczyłeś obszar dokładnie, ponieważ będziesz potrzebował wywiercić nad nim otwory.

Weź wiertarkę

Weź wiertarkę, która posiada wiertło cementowe, dzięki czemu można wiercić otwory w płycie. Weź plastikowe rękawy, które są dołączone do materiałów ogrodzeniowych. Odetnij i przymocuj kawałek taśmy o tej samej długości do wiertła w miejscu, w którym styka się ono z tuleją. Umożliwi to wiercenie otworów o rozmiarze tulei bez konieczności sięgania zbyt głęboko.

Wywierć zaznaczony obszar

Podczas wiercenia w zaznaczonym obszarze należy koniecznie nosić rękawice i okulary ochronne. Wyczyść luźny cement, a następnie włóż plastikowe tuleje do otworów. Wsuń je w otwory tak, aby słupki ogrodzeniowe były szczelnie zamocowane w otworze.

Zamontować bramę

Znajdź otwory w górnej części słupów, aby zainstalować bramę basenu. Włóż zatrzask sprężynowy, a następnie bramę. Zatrzask zapewnia, że brama zamyka się samoczynnie natychmiast po otwarciu.

Postępuj zgodnie z powyższymi wskazówkami, aby dokładnie zamontować ogrodzenie basenu i uniknąć niepożądanego wejścia na basen.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj