Ludzie dzielą się na tych, co uwielbiają wieczorne kąpiele lub wielbicieli porannych pryszniców. Czy jednak zastanawiałeś się kiedyś, ile razy dziennie powinieneś korzystać z wanny, czy kabiny? Dowiedz się, z jaką częstotliwością najlepiej brać prysznic.

Co lepsze – prysznic czy kąpiel w wannie?

Jednym z najczęściej występujących dylematów przy urządzaniu łazienki jest wybór pomiędzy wanną a kabiną prysznicową. Wśród zalet tej drugiej opcji można wymienić:

  • oszczędność miejsca – kabina prysznicowa zajmuje znacznie mniej przestrzeni niż wanna,
  • szybkość – to idealne rozwiązanie dla tych, którzy ciągle żyją w pośpiechu, na prysznic wystarczy poświęcić tylko kilka chwil,
  • oszczędność wody – zastosowanie kabiny prysznicowej z baterią wyposażoną w perlator pozwala na ograniczenie zużywanej wody.

Natomiast wielbiciele wanien uwielbiają je za możliwość wygodnego leżenia w ciepłej wodze oraz relaksu. Do tego taki rodzaj wyposażenia jest bardzo dekoracyjny. Zwłaszcza wanna wolnostojąca może nadać stylu całemu pomieszczeniu. Zatem zanim zdecydujesz się na wybór danego elementu, przemyśl, jakie aspekty są dla Ciebie najważniejsze. Długotrwały wypoczynek w wannie czy ekspresowy i orzeźwiający prysznic w kabinie?

Jak często należy brać prysznic i od czego to zależy?

Uważa się, że wystarczy 1 prysznic dziennie. Wyjątkami od tej sytuacji mogą być:

  • trening,
  • wyjątkowo upalne dni,
  • wykonywanie prac ogrodniczych czy budowlanych.

Wtedy można pozwolić sobie na więcej niż 1 prysznic dziennie. Jednak warto wiedzieć, że według ekspertów znacznie korzystniejsze są szybkie i chłodne natryski niż godzinne przesiadywanie w gorącej wodzie. Zatem jeśli jesteś fanem korzystania z wanny wolnostojącej, zadbaj, aby na co dzień ograniczyć kąpiel do 20, maksymalnie 30 minut. Długotrwały relaks zostaw na wyjątkowe okazje. Należy także pamiętać, aby odpowiednio dostosowywać temperaturę wody, chłodniejsza woda wspomaga naturalny proces krążenia krwi, a poza tym działa niezwykle orzeźwiająco. Nie zapomnij również o nawilżaniu skóry po kąpieli – dzięki temu będzie gładka i odżywiona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj