Chyba każdy właściciel domu chciałby uchronić go przed włamaniem. Nie jest to proste, ale można pokusić się o wykonanie pewnych czynności i inwestycji, dzięki którym posesja będzie skutecznie zabezpieczona, nawet wtedy, gdy domownicy będą akurat przebywać na wakacjach lub feriach zimowych. Jak jednak zabezpieczyć swoją posesję i w jakie urządzenia powinno się inwestować w pierwszej kolejności?

Monitoring posesji – czego absolutnie nie może w nim zabraknąć?

Dobierając wysokiej klasy monitoring do własnego domu nie można zapomnieć o tym, aby poszczególne urządzenia odznaczały się łatwym montażem, długą żywotnością, solidnością wykonania i funkcjonalnością. Oszczędzanie na zestawach do monitoringu nigdy nie jest dobrym pomysłem, ponieważ szybko okaże się, że taka ochrona jest po prostu niewystarczająca, a włamywacze pod nieobecność domowników skradli najcenniejsze rzeczy i pieniądze. Podstawowe i niezbędne elementy kompletnego monitoringu posesji to:

  • kamery IP – do monitoringu wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Najlepiej wyposażyć się w oba rodzaje kamer, ponieważ zabezpieczenie jedynie wnętrza domu nie musi uchronić domowników przed groźnymi włamywaczami,
  • rejestratory IP,
  • dyski twarde i karty pamięci,
  • uchwyty, adaptery i obudowy.

Najbardziej uniwersalnym wyborem na współczesnym rynku będzie niewątpliwie monitoring 4w1/5w1, ponieważ za jednym zamachem można zakupić komplet istotnych urządzeń i akcesoriów, dzięki którym monitoring posesji będzie funkcjonował na odpowiednio wysokim poziomie. Chodzi m.in. o rejestratory 4-kanałowe/8-kanałowe czy też kamery kopułowe/tubowe. Taki monitoring charakteryzuje się stałą obserwacją, nadzorem i kontrolowaniem konkretnej posesji, pracując w technologii HD-CVI, AHD czy też HD-TVI.

Monitoring domu a współpraca z firmą ochroniarską – czy to się opłaca?

Oczywiście każdy monitoring domu powinien być ściśle powiązany z wysokiej klasy systemem alarmowym, ponieważ to właśnie w ten sposób podnosi się własne bezpieczeństwo. System alarmowy umożliwia szybkie wykrycie potencjalnego zagrożenia i natychmiastową reakcję ze strony domowników, którzy mogą poinformować o tym fakcie odpowiednie służby. Dużo lepszym rozwiązaniem jest jednak nawiązanie współpracy z doświadczoną i renomowaną firmą ochroniarską, która będzie kontrolować poczynania zainstalowanego systemu i w razie potrzeby szybko zjawi się w wyznaczonym miejscu, doprowadzając włamywaczy na najbliższy komisariat policji.

Dzięki temu domownicy będą mieć więcej spokoju i skupią się na wykonywaniu swoich obowiązków domowych, służbowych czy też edukacyjnych. Włamywacze wiedzący, że dana posesja posiada w sobie profesjonalny zestaw monitoringu wraz z systemem alarmowym, a do tego jest nadzorowana przez firmę ochroniarską, szybko porzucają swoje niecne plany.

Jak widać warto prześledzić domowe oszczędności i znaleźć odrobinę wolnych środków na zakupienie niezbędnych urządzeń monitorujących, rejestrujących, nagrywających i obserwujących. To najprostszy sposób na ochronę przed włamaniem. Odpowiedni monitoring CSB oferuje od ręki – wystarczy odwiedzić sklep online i zamówić system dostosowany do swoich potrzeb!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj