Zarówno rolety zewnętrzne, jak i markizy zewnętrzne na okna dachowe skutecznie chronią poddasze przed nagrzewaniem i nadmiarem słońca. Którą z nich zatem wybrać? Sprawdzamy, jakie zalety ma automatycznie sterowana roleta zewnętrzna na okno dachowe RoofLITE+ i czym charakteryzują się markizy zewnętrzne do okien dachowych tej marki.

Jak działa i czym się charakteryzuje roleta zewnętrzna na okno dachowe?

Zewnętrzna roleta solarna SRR oferowana przez RoofLITE+ to ultranowoczesna, zasilana energią słoneczną roleta zewnętrzna na okno dachowe. RoofLITE+ jako doświadczony producent okien dachowych oraz akcesoriów do nich, zaprojektował oferowaną przez siebie roletę jako produkt, który spełni wymagania nawet najbardziej wymagających osób. Największym atutem zewnętrznej rolety solarnej SRR jest bez wątpienia jej wielofunkcyjność i komfortowa obsługa. Solarna roleta zewnętrzna na okno dachowe SRR świetnie sprawdza się jako ochrona antywłamaniowa i bariera wygłuszająca hałasy dochodzące z zewnątrz. Dodatkowo roleta solarna SRR skutecznie zapobiega nagrzewaniu się poddasza w lecie, a zimą chroni wnętrza pod dachem przed utratą ciepła. Roleta zewnętrzna na okno dachowe pozwala również kontrolować natężenie światła na poddaszu – pokoje można całkowicie zaciemnić lub częściowo osłonić przed słońcem i to jednym dotknięciem przycisku na pilocie zdalnego sterowania. Roleta nie wymaga niezależnego zasilania – to energia słoneczna pozwala jej otwierać się i zamykać nawet do 100 razy bez doładowywania akumulatora. Jest to więc nie tylko bardzo praktyczna, łatwa w obsłudze i wyjątkowo przydatna na każdym poddaszu roleta zewnętrzna na okno dachowe, ale też w pełni przyjazne środowisku i bezkosztowe w eksploatacji rozwiązanie. Co więcej, roleta solarna SRR wygląda bardzo estetycznie, jest solidnie wykonana, trwała i wyjątkowo prosta w montażu. Trudno nie docenić tak wielu zalet. Jak jednak w porównaniu z nią wypadają markizy zewnętrzne na okna dachowe?

Roleta zewnętrzna z zasilaniem solarnym SSR ROOFLITE+

Czym wyróżniają się i jak działają markizy zewnętrzne do okien dachowych?

Markizy zewnętrzne na okna dachowe montuje się w jednym konkretnym celu. Termoizolacyjna markiza zewnętrzna na okno dachowe ma zabezpieczać poddasze przed nadmiarem słońca i zapobiegać nagrzewaniu się wnętrza nawet w najgorętsze dni. Dokładnie tak działają markizy zewnętrzne do okien dachowych RoofLITE+ – blokują nawet 80% promieni słonecznych jeszcze przed szybą i zapewniają maksymalny komfort termiczny na poddaszu, chroniąc jego użytkowników przed dokuczliwym zaduchem i upałem. Markizy zewnętrzne do okien dachowych przyjemnie zacieniają wnętrza i wyciszają hałas towarzyszący opadom. Ponieważ są one wykonane z półprzezroczystego materiału, nie zasłaniają widoku, a sposób ich montażu nie blokuje możliwości otwierania okna. Markizy zewnętrzne na okna dachowe nie działają jednak automatycznie jak wspomniane wyżej solarne rolety zewnętrzne. Markizę obsługuje się manualnie, ale kiedy nie jest używana, wystarczy ją zwinąć do kasety montowanej w górnej, zewnętrznej części okna dachowego, a jest to banalnie proste zadanie. Markizy zewnętrzne są też przez ową kasetę skutecznie chronione przed mrozem i opadami w okresie zimy. Kolejnym atutem markiz jest ich cena – markiza jest tańsza niż sterowana pilotem roleta zewnętrzna na okno dachowe. Nie brakuje jej jednak wytrzymałości, a do tego bardzo stylowo się prezentuje na oknie.

RoofLITE+ Markiza MUA

Markizy zewnętrzne czy roleta zewnętrzna? – podsumowanie

Zarówno markizy zewnętrzne, jak i rolety solarne doskonale radzą sobie jako ochrona przed promieniowaniem słonecznym i wysoką temperaturą. Różnice między nimi są jednak dość istotne i warto przed wyborem mieć ich świadomość. Najważniejsze jednak, by na poddaszu znalazła się przed latem dowolna osłona przed słońcem, mniej ważne jest to, czy będzie to nowoczesna i sterowana pilotem roleta zewnętrzna na okno dachowe, czy markiza. W praktyce bowiem oba te rozwiązania sprawdzają się świetnie w gorące dni i dzięki nim można relaksować się i pracować pod dachem w pełnym komforcie i bez potu na czole.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj