fot: Nowodvorski Lampy

Praktyczne oświetlenie ma duży wpływ na komfort i samopoczucie domowników. Jednak przystępując do zakupu lamp, warto mieć na uwadze również aspekt estetyczny kinkietów. Nowoczesne listwy sufitowe Nowodvorski Spot doskonale wyglądać będą we wnętrzach urządzonych w modernistycznym i minimalistycznym stylu. Punktowe źródła światła dobrze sprawdzają się na dużych przestrzeniach, w związku z czym często umieszcza się je w pokojach dziennych lub salonach z aneksem jadalnym. Tego typu rozwiązanie jest również niezwykle funkcjonalne, co sprawia, że listwy montowane są nie tylko w mieszkaniach prywatnych, ale i lokalach użytkowych takich jak sklepy, biura czy salony piękności.

Prostota i funkcjonalność

Przy planowaniu aranżacji każdego wnętrza należy pamiętać o tym, jak ważną rolę odgrywa odpowiednie rozmieszczenie źródeł światła. Warto więc zaznaczyć, że każda z sześciu zamontowanych na listwie Nowodvorski Spot żarówek może poruszać się niezależnie od pozostałych, co jest niezwykle wygodne zwłaszcza w przypadku większych przestrzeni. Punktowe oświetlenie to pomysł niezwykle praktyczny, dlatego nie dziwi fakt, że tego typu projekty coraz częściej wypierają tradycyjne lampy wiszące, których rozproszone światło najmocniej oświetla jedynie środek pokoju. Lampy w typie listwy sufitowej doskonale sprawdzą się zatem w salonach, sypialniach czy jadalniach. Jednak punktowe lampy Nowodvorski Spot chętnie wybierane są również przez architektów wnętrz projektujących wyposażenie lokali użytkowych czy pomieszczeń biurowych. Polecanym przez producenta źródłem światła są specjalne, energooszczędne żarówki LED. Duża wydajność w połączeniu ze zmniejszonym zapotrzebowaniem energetycznym sprawia, że popularnymi ledami coraz częściej zastępuje się klasyczne żarówki żarowe.

Modernistyczna forma

Lampy potrafią być nie tylko użytecznym, ale i modnym dodatkiem, dlatego warto szukać stylowych, pasujących do reszty wyposażenia projektów. Wykonana z eleganckiej stali lakierowanej listwa Nowodvorski Spot uzupełniona została chromowanymi elementami, dzięki czemu całość nabiera wysmakowanego, nowoczesnego charakteru. Geometryczna oprawa punktowych reflektorów (obudowy mają kształt tuby) podkreśla modernistyczny wygląd lampy. Nowoczesny design doskonale pasował będzie do niezwykle popularnego ostatnio stylu minimalistycznego, który przejawia się w oszczędnej formie i harmonijnych liniach. Kinkiety w kształcie listwy często spotkać można również we wnętrzach inspirowanych stylistyką postindustrialną. W tego typu aranżacjach dominują surowe, naturalne tworzywa, w związku z czym ciekawym wyborem będzie lampa Nowodvorski Spot w kolorze mosiądzu lub grafitu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj