Nasz sprzęt ogrodniczy, sportowy czy też turystyczny zazwyczaj przechowujemy wewnątrz garażu. Doskonale sprawdza się on w roli schowka na niepotrzebne rzeczy, których mimo wszystko nie chcemy wyrzucać. Bardzo często nie zwracamy zbyt dużej uwagi na wygląd tego pomieszczenia, pozostawiając je zagracone. Tym samym marnotrawimy potencjał naszego garażu. Przy odrobinie namysłu i wysiłku z naszej strony, możemy przemienić go w zorganizowane i poręczne pomieszczenie.

Optymalne wykorzystanie garażu

W przypadku garażów, w których zamierzamy parkować nasz samochodów, optymalne wymiary to 2,7 m szerokości oraz 5,5 m długości. Na takiej przestrzenie nie będziemy mieli problemów z wjeżdżaniem, wyjeżdżaniem oraz otwieraniem drzwi. Dobrym pomysłem jest podzielenie wolnego miejsca na segmenty, w których ustawimy poszczególne przedmioty. Warto rozważyć wstawienie metalowych mebli takich jak regały i półki. Pozwoli to nam zapobiec nieporządkowi w garażu. Co więcej, cechują się one sporą odpornością na zmienne warunki atmosferyczne. Ma to znaczenie, jeśli często otwieramy drzwi garażowe.

Należy pamiętać o właściwym zagospodarowaniu ścian w naszym garażu. Możemy to osiągnąć przy użyciu mat przylegających albo mebli ściennych. Dzięki temu uzyskamy zwiększoną przejrzystość oraz lepszą organizację. Najczęściej używane narzędzia będą łatwo dostępne i nie będziemy musieli szukać ich w kątach garażu. W uporządkowanym garażu mamy do dyspozycji o wiele więcej wolnego miejsca. Nie będziemy mieli żadnych problemów, aby upchnąć w nim kosiarkę, rowery, zapasowe opony bądź oleje i smary.

Użyteczne elementy wyposażenia garażu

Jeśli dysponujemy dużą liczbą narzędzi motoryzacyjnych, konieczny może okazać się zakup specjalnych szafek garażowych na kółkach. Ponieważ akcesoria i sprzęty garażowe cechują się zazwyczaj dużą wagą, mobilny mebel znacząco ułatwia ich transport. Innym rozwiązaniem jest zainwestowanie w specjalne haki do zawieszania. Umieścimy na nich nasze klucze, młotki, piły ręczne oraz śrubokręty. Odpowiednia opcja zależy wyłącznie od naszych preferencji. Osoby, które lubią majsterkować, z pewnością powinny rozważyć zakup stołu roboczego. Oczywiście możliwe jest także stworzenie go za pomocą starych mebli. Wystarczy, że ustawimy obok siebie kilka o zbliżonej wielkości. Następnie musimy przymocować do nich arkusz blachy. W ten sposób uzyskany stół będzie o wiele stabilniejszym miejscem do majsterkowania. Umieścimy na nim naszą lutownicę, imadło albo szlifierkę.

Oczywiście nie wolno zapomnieć o zapewnieniu właściwego oświetlenia w naszym garażu. Powinniśmy skupić się na doświetleniu miejsc, w których najczęściej będziemy pracować. W tym celu warto zakupić kilka lamp ściennych typu kinkiet i zamontować je na całej długości pomieszczenia. Oprócz tego konieczne będą lampy sufitowe, aby zapewnić ogólne oświetlenie. Niezależnie od wybranych przez nas rodzajów lamp, muszą być one wystarczająco mocne — co najmniej 100 W. Dlatego też zakup żarówek energooszczędnych jest rozsądną inwestycją. Istnieją również inne możliwe sposoby udekorowania garażu. Wszystko zależy od tego, do czego ma on nam służyć poza miejscem do parkowania samochodu.

Opracowanie materiału: https://www.magazyn-motoryzacyjny.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj