Wybrać do kabiny prysznicowej szkło przezroczyste czy matowe, a może ze wzorem? Czym różni się szkło satynowe od ornamentowego? W tym artykule znajdziesz krótkie omówienie różnych rodzajów szkła stosowanych w kabinach prysznicowych. Zobacz, który wariant najlepiej sprawdzi się w Twojej łazience.

Przezroczyste szkło w kabinach prysznicowych

Przeźroczyste szkło to standardowe szkło, które jest całkowicie przezroczyste. Nadaje się do większości kabin prysznicowych, tworząc optyczne wrażenie przestrzeni. Świetnie sprawdza się zarówno w dużych, jak i małych łazienkach. Może charakteryzować się lekko zielonkawą barwą, widoczną uwłacza na oszlifowanych krawędziach. Minusem kabiny prysznicowej z przezroczystymi drzwiami jest brak intymności. Mogą być też wyraźnie widoczne osady wapienne.

Satynowe szkło w kabinach prysznicowych

Szkło satynowe z jednej strony jest gładkie, druga strona jest matowa i minimalnie porowata. Kabiny prysznicowe z szybami satynowymi cieszą się dużą popularnością, ponieważ osady wapienne są niewidoczne od ich zewnętrznej strony. Satynowe szkło zapewnia też poczucie intymności podczas kąpieli. Minusem rozwiązania jest brak efektu przestronności, jakiego nie brakuje w przypadku kabin transparentnych.  Pośrednim rozwiązaniem jest kabina prysznicowa z satynowymi pasami na transparentnym tle.

Kabiny ze szkłem ornamentowym lub grawerowanym

Zaletą kabin ze szkłem ornamentowym jest półprzezroczystość, co może dawać ciekawe efekty dekoracyjne w łazience. W minimalnym stopniu widoczny jest osad wapienny, co jest plusem. Minusem zaś może być czyszczenie szkła od strony ornamentów. Innym rodzajem szkła jest szkło grawerowane lub malowane, takie jak szkło Lines z delikatnym wzorem linii lub pasków, które dodaje łazience eleganckiego charakteru. Wzór tworzy interesujący efekt wizualny, choć warto mieć na względzie to, że należy go dopasować do innych elementów łazienki.

Wskazówka: bez względu na wybór rodzaju szkła, zawsze warto wybrać kabiny ze specjalną powłoką, która sprawia, że woda ścieka po tafli szkła i nie pozostawia większej ilości kropli, a zatem minimalizuje problem zacieków z kamienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj