Chcąc wydzielić strefę kąpielową w łazience, nie musimy ograniczać się do wyboru tradycyjnej kabiny prysznicowej z katalogu produktów. Zdecydowanie większą swobodę w projektowaniu wnętrza łazienki dają ścianki prysznicowe pozwalające na stworzenie eleganckiej i funkcjonalnej przestrzeni kąpielowej, której konstrukcja optycznie zajmuje dużo mniej miejsca niż rozwiązania klasyczne.

Dlaczego warto wybrać ścianki prysznicowe?

Podstawową ich zaletą są wspomniane już wymiary. Złożona z nich strefa kąpielowa wizualnie wydaje się dużo lżejsza i jest zdecydowanie bardziej przestronna niż tradycyjna kabina. Możliwość skompletowania zestawu ze ścianek i drzwi o różnych szerokościach to szansa na wkomponowanie przestrzeni prysznicowej w projekty pomieszczeń o nietypowych kształtach i zróżnicowanych wymiarach – od dużych pokojów kąpielowych po niewielkie łazienki. Opcjonalnie, łącząc ścianki prysznicowe z ultrapłaskim brodzikiem lub odpływem w podłodze możemy zmniejszyć lub całkowicie wyeliminować próg w wejściu.

Przyglądając się dokładnie ofercie ścianek marki Roca warto zwrócić uwagę na nowoczesne technologie produkcji. Powłoka Maxi Clean zapobiega osadzaniu się zanieczyszczeń na ściance, wywołując zjawisko sperlania wody. Do czyszczenia produktów wykorzystujących to rozwiązanie wystarczy więc jedynie miękka ściereczka.

Kabina czy rozwiązanie walk in?

Decydując się na strefę kąpielową złożoną ze ścianek prysznicowych, mamy do wyboru dwa rozwiązania. Pierwszym jest skompletowanie ze ścianek oraz drzwi prysznicowych funkcjonalnej kabiny. Drugim, podejście stosowane w nowoczesnych łazienkach, czyli strefa walk in. Jest to przestrzeń półotwarta, oddzielona od reszty pomieszczenia tylko ścianką prysznicową – mamy więc do czynienia z prostotą, minimalizmem i funkcjonalnością w jednym. Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie można zbudować, korzystając z produktów marki Roca. Kolekcje Metropolis-N oraz Area to sposób na stworzenie eleganckiej kabiny, natomiast seria Capital pozwala również na skomponowanie strefy walk in.

Metropolis-N – absolutny minimalizm

Produkty z tej serii to propozycja dla wymagających. Prosty, ponadczasowy design szlachetnego szkła, wysokiej jakości cienkie profile sprawią, że doskonale komponują się z nowoczesnymi łazienkami utrzymanymi w minimalistycznym stylu. W ofercie dostępne są ścianki prysznicowe o szerokości od 70 do 100 cm, które można połączyć z drzwiami skrzydłowymi lub przesuwnymi. Modne czarne wykończenie profili i uchwytu nada łazience charakteru.

Ścianki prysznicowe Area

Kolekcja Area to minimalistyczne rozwiązanie do nowoczesnych łazienek. W ofercie dostępne są lewe i prawe ścianki boczne o szerokości od 80 do 100 cm. W zestawieniu z dopasowanymi (lewymi lub prawymi) drzwiami przesuwnymi pozwalają na dużą oszczędność przestrzeni, co docenią zwłaszcza właściciele niewielkich łazienek. Produkty z tej kolekcji posiadają eleganckie chromowane wykończenie oraz specjalne rolki jezdne pozwalające na wyjątkowo płynne przesuwanie drzwi

Capital – stwórz własną kabinę lub strefę walk in

Kolekcja Capital zdecydowanie wyróżnia się oryginalnym designem. Wyjątkowe, czarne profile zwracają uwagę i dodają przestrzeni kąpielowej charakteru. Podobnie, jak w przypadku kolekcji Metropolis-N mamy do wyboru ścianki o szerokościach od 70 do 100 cm. Poza wyglądem, produkty z serii Capital odznaczają się szerokim zastosowaniem. W połączeniu z drzwiami skrzydłowymi lub składanymi stworzą elegancką kabinę. Ścianki z tej kolekcji możemy zamontować jako rozwiązanie kabiny walk-in i postawić na otwartą przestrzeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj