Światło i jego rola coraz śmielej zaczyna być traktowana nie tylko jako funkcjonalne i obowiązkowe wyposażenie pomieszczenia. Obecnie gra światłem i jego możliwości są częściej wykorzystywane jako ozdoba podkreślająca charakter i wystrój wnętrza. Dyskretne i funkcjonalne lub bogato zdobione i luksusowe – wybieraj i dobierz według własnego uznania. Salon Twoich marzeń jest na wyciągnięcie ręki!

Kupno żyrandola – przepis na udany wybór!

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań oświetlenia salonowego, jest żyrandol. Ta lampa sufitowa, ze względu na dostępność w różnorodnych formach sprawdzi się w każdym wnętrzu – niezależnie od jego wielkości czy wystroju. Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami od specjalistów Studio Światła i świadomie dokonaj zakupu – bez rozczarowań i wątpliwości!

Wymiary – na co zwrócić uwagę

Wybierając żyrandole salonowe, w pierwszej kolejności należy dokładnie zapoznać się z metrażem pomieszczenia. Żyrandol zazwyczaj pełni funkcję ozdobnego oświetlenia centralnego, dlatego sam może wpłynąć na postrzeganie przestrzeni – zbyt duża lampa optycznie pomniejszy pomieszczenie, natomiast za mała, nie dostarczy nam wystarczającego źródła światła.

Aby salon, przy pomocy gry światła wydawał się przestronny i przytulny, należy oszacować idealną średnicę żyrandola w następujący sposób:

  • podzielić szerokość, a następnie długość salonu przez 30,
  • zsumować otrzymany wynik, by następnie pomnożyć go przez 2.5.

Warto zaznaczyć, że dla komfortu domowników, żyrandol powinien być oddalony o ok. 210 cm od podłogi. Wówczas zasięg i rozproszenie światła oraz wielkość lampy powinna idealnie współgrać z wymiarami wnętrza.

Moc i kolor oświetlenia – rozwiązania LED czy klasyczna żarówka?

Salon jest miejscem spotkań, wypoczynku i relaksu. Odpowiedni, kameralny klimat można uzyskać decydując się na ciepłą, rozproszoną, sprzyjającą dobremu samopoczuciu barwę światła. Takie właściwości gwarantują klasyczne żarówki, podczas gdy oświetlenie LED jest bardziej ukierunkowane, strumieniowe i chłodne – idealnie sprawdza się jako oświetlenie punktowe.

Idealna moc żarówki do danego pomieszczenia szacowana jest jako wartość 200-400 lumenów (ilość światła emitowanego) na m2. Dla większej wygody, warto rozważyć rozwiązania z dodatkową regulacją natężenia światła. Jest to funkcjonalne i efektowne rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej konsumentów.

Żyrandol jako idealny odpowiednik Twojego stylu wnętrzarskiego

Po aspektach metodycznych, możemy przejść do kwestii wizualnych. Żyrandole do salonu obecnie na rynku meblarskim występują w wielu wariantach, dlatego wybór lampy kompatybilnej z Twoim stylem wnętrzarskim nie powinien stanowić problemu. Jakiego modelu szukać, aby wszystkie elementy salonu były ze sobą spójne?

Styl glamour – dekoracyjny żyrandol. To jest to!

Stylistyka glamour idealnie czuje się w przestronnych, jasnych wnętrzach. Dlatego żyrandol do salonu utrzymany w tej stylistyce, powinien zostać umieszczony w centralnym punkcie pomieszczenia. Tutaj funkcjonalność schodzi na drugi plan – żyrandol powinien być dekoracją pomieszczenia, a nawet jego główną ozdobą. Nie obawiaj się więc niebanalnych kształtów, czy kryształowych zdobień, które pięknie rozpraszają światło. Tutaj subtelny, nieprzesadzony blask jest wręcz pożądany! Najciekawsze propozycje lamp tej kategorii oraz wzorowanych na pozostałych stylach wnętrzarskich, znajdziesz na studioswiatla.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj