Odpowiednio dobrane żyrandole dodają stylu i elegancji każdemu pomieszczeniu. Do niedawna żyrandol był wyznacznikiem luksusu. Obecnie jednak żyrandole są standardowym wyposażeniem, które możemy znaleźć w każdym pomieszczeniu. Lecz nie w każdym pokoju znajdziemy dopasowane oświetlenie. Bardzo często kwestia wyboru żyrandoli jest pomijana. Zły dobór żyrandola – nieadekwatny np. do stylu pomieszczenia – zaburza harmonię pokoju i pomieszczenie traci cały swój urok. Jak wybrać żyrandol, żeby do tego nie doszło? Zakup żyrandola, który idealnie wpasuje się w stylistykę wnętrza oraz doda mu elegancji i stylu, nie jest prostym zadaniem. Tym artykułem Ci je ułatwimy!

Jak montować żyrandole, żeby dawały jak najwięcej światła?

Przed rozpoczęciem tematu samych żyrandoli – kwestia ich prawidłowego ustawienia. Częstym problemem związanym z żyrandolami jest niedostateczne oświetlenie pomieszczenia. Powszechnie stosowanym rozwiązaniem jest montaż mocniejszych żarówek, lecz taki sposób sprawdza się bardzo rzadko i problem pozostaje. Co w takim wypadku? Przecież jeśli żyrandol nie jest za mały dla danego pokoju, to generowane światło powinno świetnie oświetlać każdą partię pomieszczenia. Moc żarówek nie ma na to większego wpływu. Najważniejsze jest odpowiednie ustawienie żyrandola. Umieść żyrandol w centralnym punkcie pomieszczenia, a z pewnością nie będziesz mieć problemów z nierównomiernym oświetleniem.

Żyrandol umieszczony w centralnym punkcie? W takim razie pozostało ustawić go na odpowiedniej wysokości. W przypadku wysokich pomieszczeń nie powinno być z tym problemu – spory zakres regulacji ułatwia odnalezienie właściwej pozycji. Problem z ustawieniem wysokości dotyczy głównie niskich pomieszczeń, ponieważ nisko zawieszony żyrandol będzie niekomfortowy dla wyższych osób. Żyrandol ma zwracać uwagę i dodawać stylu, lecz ustalając wysokość zawieszenia, pamiętaj o komforcie użytkowników pomieszczeń – umieść żyrandol na wysokości większej niż 2 metry od poziomu podłogi.

Na co zwrócić uwagę wybierając żyrandol?

Podstawowym parametrem jest wielkość żyrandola. Duże żyrandole pięknie się prezentują, lecz nie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Rozmiar żyrandola ma istotny wpływ na jego komfort użytkowania. Dobierz wymiary żyrandola adekwatnie do wielkości pomieszczenia. Kolejną ważną kwestią jest liczba żarówek lub strumień świetlny. Żeby uzyskać optymalny efekt oświetlenia – przy wyborze żyrandola kieruj się wielkością pomieszczenia oraz jego kolorystyką. Żyrandole do jasnych pomieszczeń nie muszą być wyposażone w dużą liczbę żarówek – jasne barwy świetnie odbijają światło. Większa liczba żarówek przyda się kiedy barwa ścian w pokoju jest ciemna – zrekompensujemy w ten sposób słabe odbijanie światła przez ciemne barwy.

Szeroki wybór pięknych żyrandoli znajdziesz na stronie kultowelampy.pl. Zastosuj powyższe wskazówki i wybierz swój idealny żyrandol!

Żyrandol kryształowy – gdzie się sprawdzi?

Żyrandole z kryształkami są najczęściej spotykane w salach bankietowych czy luksusowych domach. Lecz nic nie stoi na przeszkodzie, aby wprowadzić nieco luksusu we własne mieszkanie. Kryształowe żyrandole cechuje ponadczasowa stylistyka i ponadprzeciętny poziom elegancji. Takie żyrandole wyróżniają się idealnie równomiernym oświetleniem, którego nie znajdziemy w żadnym innym żyrandolu. Jeśli masz w mieszkaniu pokój, który stylistycznie wpasowuje się w wymagania żyrandola z kryształkami i chcesz wprowadzić w niego nieco luksusu – kryształowy żyrandol będzie świetnym wyborem.

Żyrandole – wybór w zależności od pomieszczenia

Nie da się wskazać jednoznacznych wytycznych dotyczących wyboru żyrandola do salonu, kuchni, przedpokoju czy jadalni. Każde pomieszczenie jest wyjątkowe oraz każdy ma inny gust. Żyrandol, meble, kolorystyka i styl pomieszczenia – dopasowanie każdego z elementów w tych obszarach pozwala stworzyć piękną, harmonijną przestrzeń. To jedyna uniwersalna wskazówka, która sprawdzi się bez względu na rodzaj pokoju. Zastosuj ją, a z pewnością będziesz zadowolony ze swojego wyboru!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj