Sprzedaż nieruchomości nie należy do najprostszych. Ustalenie właściwej ceny, znalezienie klienta jest zwykle bardzo czasochłonne. Jednak zdarza, że nieruchomość trzeba sprzedać jak najszybciej. Czy jedynym rozwiązaniem jest duża obniżka ceny? Niekoniecznie. Lepszym wyjściem będzie skorzystanie z usług firmy, która skupuje nieruchomości. Jak wygląda taka transakcja?

Skup nieruchomości – co to takiego?

Nieruchomość można sprzedać samemu lub zlecić tę czynność wyspecjalizowanej firmie, czyli agencji nieruchomości. Proces sprzedaży jest dość długi, bo wymaga ustalenia, ile nieruchomości jest warta, potem szukany jest chętny do kupienia, który często czeka jeszcze na bankowy kredyt. Na koniec pozostaje wizyta u notariusza oraz rozliczenie z urzędem skarbowym.

Problem zaczyna się, gdy nieruchomość trzeba sprzedać szybko. Wtedy warto zainteresować się skupem nieruchomości. Na czym polega skup nieruchomości? Agencja nieruchomości, która specjalizuje się w tego rodzaju transakcjach, odkupuje od sprzedającego mieszkanie lub inną nieruchomość. Pieniądze są praktycznie od ręki.

Jak przebiega proces skupu?

Pierwszym krokiem jest znalezienie dobrej agencji, która skupuje nieruchomości i zgłoszenie jej telefonicznie lub mailowo chęci sprzedaży. Bardzo często firmy proszą o wypełnienie formularza, który jest zamieszczony na stronie. Dane, które należy wpisać, pozwalają na wstępną wycenę nieruchomości. Dokładna wartość jest zwykle ustalana po umówionej wizycie przedstawiciela agencji nieruchomości. Jej ustalenie to najtrudniejsza część całego procesu.

Po ustaleniu ceny za nieruchomość zostaną przygotowane dokumenty i załatwione niezbędne formalności, także te notarialne. Wcześniej sprzedający musi dostarczyć oryginały dokumentów, które potwierdzą stan prawny nieruchomości. Następnie zostaną wypłacone pieniądze.

Proces skupu można prześledzić na przykład na stronie https://valueproperties.pl.

Jak znaleźć dobrą firmę?

Korzystanie z usług rozmaitych firm zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem, szczególnie gdy w grę wchodzą spore pieniądze, a tak jest zwykle w przypadku sprzedaży nieruchomości. W internecie jest sporo różnych ofert, na co więc zwrócić uwagę, aby transakcja była szybka i bezpieczna?

Warto wybrać firmę, która jest znana i działa na rynku od dłuższego czasu. Pozytywne opinie klientów są bardzo ważne, ale nie można się opierać tylko na opiniach z internetu. Trzeba też popytać znajomych, którzy korzystali z jej usług.

Co jeszcze trzeba sprawdzić? Skomplikowane umowy, dodatkowe opłaty i brak współpracy z rzeczoznawcami majątkowymi powinny skłonić do ostrożności. Istotne są także profesjonalne podejście do klienta i sprawne załatwianie wszelkich formalności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj