Kiedy mieszka się w domku jednorodzinnym, wydatków nie brakuje. Nic dziwnego, że priorytetem staje się poszukiwanie sposobów na poprawę domowego budżetu. Jedną z takich metod jest przydomowa oczyszczalnia ścieków, czyli system, który całkowicie znosi konieczność korzystania z usług firm przeprowadzających wywóz nieczystości płynnych.

Nawet sporych rozmiarów szambo musi być regularnie opróżniane przynajmniej kilka razy w roku. Jeśli natomiast w domu miesza kilku lokatorów, to częstotliwość korzystania z usług takiej firmy znacznie się zwiększa. Łatwo sobie wyobrazić, że nie sprzyja to oszczędzaniu. Przydomowa oczyszczalnia ścieków szybko okaże się strzałem w dziesiątkę. To nie tylko sprawdzona metoda na oszczędność, ale również sposób na ekologię. Ma to szczególne znaczenie we współczesnym świecie, w którym rola działań na rzecz poprawy funkcjonowania środowiska naturalnego stała się naprawdę istotna.

Jak działa przydomowa oczyszczalnia ścieków?

Z pewnością każdy, kogo temat przydomowych oczyszczalni zainteresuje, będzie się zastanawiał, jak taki system w ogóle funkcjonuje? Rozwiązanie proponowane przez firmę CONPLAST opiera się na tradycyjnym kamiennym złożem rozsączającym (drenażem rozsączającym). To idealna opcja w przypadku lokalizacji ze sprzyjającymi warunkami gruntowymi, gdzie jednak brakuje sieci kanalizacyjnej.

Podstawowe atuty takiej przydomowej oczyszczalni ścieków opierają się na tym, że jest ona praktycznie bezobsługowa i wiąże się z niskimi kosztami użytkowania. Warto zwrócić uwagę także na to, iż jest to system łatwy w transporcie i bezproblemowy w montażu, zatem jego instalacja nie będzie ani długa, ani problematyczna. Wszystko zostanie przeprowadzone z dużą sprawnością i bez zbędnych dłużyzn.

Oczyszczania nie jest wyposażona w żadne zaawansowane technologicznie komponenty i rozwiązania, cały proces oczyszczania odbywa się w trybie biologicznym. Oczywiście niemałą funkcję w całej procedurze pełnią specjalne filtry. W pierwszym etapie jednak dochodzi do beztlenowej fermentacji, natomiast na końcu procesu dochodzi do oczyszczania za pośrednictwem bakterii tlenowych. Tak przefiltrowana woda ulega przesączeniu przez grunt, kolejną filtrację i rozsączenie.

Sprawdź także zbiorniki na deszczówkę na: https://conplast.com.pl/zbiornik-na-deszczowke/

Przydomowa oczyszczalnia ścieków z CONPLAST

Cała procedura opiera się więc na wykorzystaniu odpowiednich procesów biologicznych – właśnie dlatego przydomowa oczyszczalnia ścieków jest tak ekologiczna. Decydując się na kontakt z przedsiębiorstwem CONPLAST, każdy klient zyskuje jeszcze możliwość zasięgnięcia niezbędnych porad oraz instrukcji. Profesjonaliści nie tylko zamontują oczyszczalnię, ale również zarekomendują odpowiednie biopreparaty wspomagające filtrację  oraz przeprowadzą rozruch systemu. Zostaniemy również wyposażeni w odpowiednie instrukcje dotyczące działania przydomowej oczyszczalni ścieków i najefektywniejszej konserwacji.

Wracając więc do pytania z tytułu – dlaczego warto? Przede wszystkim dlatego, że to ekologiczny sposób na zaoszczędzenie niemałej kwoty w skali roku. Uniezależniamy się również od firm sanitarnych dyktujących ceny za wywóz nieczystości. Sam system natomiast nie sprawia żadnych problemów w eksploatacji, jest prosty w obsłudze i po profesjonalnie przeprowadzonym rozruchu – po prostu działa. Rozwiązanie, na które zdecydowanie warto się zdecydować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj