oświetlenie ogrodu

Ogród to miejsce, w którym chętnie spędzamy czas wolny, nie tylko pielęgnując w nim rośliny, ale też odpoczywając i delektując się bliskością natury. Do upiększenia otoczenia domu możemy użyć różnego rodzaju dekoracji, takich jak donice czy elementy małej architektury ogrodowej. Równie istotną częścią aranżacji może stać się światło. Odpowiednio dobrane elementy systemu oświetleniowego nie tylko pozwalają bezpiecznie i komfortowo poruszać się po terenie po zmroku, ale też wprowadzają do niego odrobinę magii. Jednym z najchętniej kupowanych rodzajów oświetlenia do ogrodu są zewnętrzne lampy stojące.

Jakie zalety mają lampy ogrodowe stojące?

Lampy stojące do ogrodu to niezwykle efektowna forma opraw oświetleniowych. Lampy ogrodowe stojące są znakomitym połączeniem dekoracji i funkcjonalności. Kreują w ogrodzie wyjątkowy nastrój, jednocześnie oświetlając ścieżki i wskazując drogę. Umieszczając lampy zewnętrzne w newralgicznych punktach posesji zapewniamy sobie i innym domownikom poczucie bezpieczeństwa. Takie rozwiązanie idealnie nadaje się do zastosowania w otoczeniu domu, na przykład do doświetlania podjazdów czy alejek. Lampy stojące do ogrodu bardzo często ustawia się też wzdłuż ścieżek oraz na rabatach. Wyjątkowo efektownie prezentują się wysokie lampy ogrodowe stojące, które idealnie pasują np. do altany. Oświetlenie ogrodowe spełnia funkcję praktyczną, ale również estetyczną. Montując lampy stojące do ogrodu sprawiamy, że prezentuje się on pięknie nie tylko za dnia, lecz też wieczorem i w nocy. Nastrojowe oświetlenie tworzy przyjemną atmosferę w najbliższym otoczeniu domu, co pozwala nam tam spędzać czas o każdej porze.

Jak wybrać lampy stojące do ogrodu?

W ofercie dobrych salonów oświetleniowych (np. https://www.lampy-ogrodowe.pl/produkty/kategorie/lampy-ogrodowe-stojace) znajdziemy szeroką gamę lamp zewnętrznych i ogrodowych w wielu wzorach i kolorach, które można bez trudu dopasować do własnych upodobań. W zależności od specyfiki miejsca, w którym zostaną zamontowane, możemy wybierać między modelami wzorowanymi na klasycznym designie i stylu lub wersjami optymalnie komponującymi się ze współczesnymi rozwiązaniami projektowymi. Nowoczesne lampy stojące do ogrodu udekorują twoją posesję nawet wtedy, gdy będą wyłączone. Jeśli lubisz ciekawe i niebanalne aranżacje, to takie akcesoria są stworzone dla ciebie. Wybierając lampy stojące zewnętrzne trzeba zwrócić uwagę nie tylko na ich wygląd, ale również jakość wykonania. Oświetlenie ogrodowe jest produkowane z materiałów gwarantujących mu długą żywotność oraz doskonały wygląd przez wiele lat. Tworzywa używane do wykonania opraw oświetleniowych przeznaczonych do użytku na zewnątrz zapewniają wysoki stopień izolacji, dzięki czemu wykazują odporność na opady atmosferyczne.

Montaż lamp ogrodowych. Jak podłączyć lampy stojące?

Producenci oferują rozwiązania przystosowane do różnego rodzaju montażu. Najważniejsze, aby teren pod lampą był utwardzony. Jeśli podłoże jest wybrukowane, lampy przykręca się do kostki bądź płyt za pomocą śrub. W przypadku nawierzchni ziemnej można wykorzystać prefabrykowane fundamenty, które wkopuje się w teren w miejscu montażu. Jeśli chcemy zainstalować lampę np. na trawniku, powinniśmy przygotować dla niej podstawę betonową, do której przytwierdzimy urządzenie. Takie rozwiązanie zapewni jej bezpieczeństwo i stabilność. Wybierając fundament należy zwrócić uwagę na jego górną średnicę – powinna być ona większa niż rozmiar podstawy lampy. Jeśli mamy rozprowadzone przewody elektryczne w ogrodzie dobrym rozwiązaniem mogą być lampy ogrodowe stojące z gniazdem prądowym. Można do nich podłączyć wszystkie urządzenia wymagające zasilania, np. kosiarkę, grill czy odkurzacz samochodowy, a zimą choinkę. Oświetlenie zewnętrzne powinno zapewniać przede wszystkim bezpieczeństwo. Dlatego projekt oraz prace instalacyjne zdecydowanie warto powierzyć specjalistom z odpowiednimi uprawnieniami. Doświadczony elektryk szybko i sprawnie zamontuje lampy ogrodowe stojące na prąd, a my będziemy mogli cieszyć się przyjemnym światłem po zmroku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj