Inteligentne oświetlenie, smart lampy czy też smart żarówki. Te określenia nie są dla nas nowe, ale stosunkowo wolno przekonujemy się do zastosowania inteligentnych rozwiązań w przypadku oświetlenia. To jest bowiem coś, co wydaje się być drogie, zarezerwowane dla przestronnych i nowocześnie urządzonych obiektów, nie tylko mieszkalnych.

Tak naprawdę jednak smart oświetlenie może zagościć w domu czy mieszkaniu każdego z nas! Co więcej, pod względem instalacji, możliwości zastosowania czy też obsługi jest to rozwiązanie bardzo proste. I co najważniejsze, będące w stanie przynieść niemałe oszczędności na rachunkach za prąd.

Smart oświetlenie – na czym to polega?

Smart oświetlenie, które można znaleźć w ofercie sklepu https://lampy.it/, to produkty łączące w sobie zalety technologii LED-owej oraz możliwości działania w oparciu o sieć Wi-Fi. Wizualnie takie żarówki czy lampy praktycznie nie różnią się od klasycznych produktów. Ich siła tkwi w tym, co znajduje się wewnątrz, czyli wspomnianych technologiach.

Inteligentne lampy i żarówki mogą być zdalnie sterowane. Odbywa się to za pomocą dołączonego pilota lub aplikacji zainstalowanej w urządzeniu mobilnym. Jest zatem bardzo wygodnie, bo sterowanie oświetleniem nie wymaga nawet wstawania z kanapy. Gdzie tu jednak miejsce na oszczędności, skoro wciąż korzystamy z zasobów sieci elektrycznej?

Zmiana natężenia oświetlenia

Klasyczne produkty oświetleniowe obsługiwane w tradycyjny sposób, świecą z maksymalną mocą, czyli 100% natężeniem. Gdy jednak zastanowimy się nad tym parametrem, to tak naprawdę, kiedy niezbędne jest nam maksymalne natężenie światła? Zazwyczaj przy wykonywaniu bardzo precyzyjnych czynności, a nie przez cały czas.

Dzięki inteligentnym lampom zarządzamy oświetleniem, między innymi dostosowując natężenie światła do aktualnych potrzeb bądź funkcjonalności konkretnych przestrzeni. Wystarczy niewielka zmiana na tym polu, zmniejszenie natężenia, aby zużywać mniejszą ilość prądu, wciąż korzystając z należycie oświetlonych pomieszczeń.

Różnicę trudno jest dostrzec w skali miesiąca, ale już po roku można się przekonać, że niewielka zmiana to krok w kierunku minimalizowania rachunków za prąd.

Racjonalne wykorzystanie zasobów

Zarządzając oświetleniem poprzez możliwość zdalnego sterowania, racjonalniej korzystamy z dostępnych zasobów. Oszczędzamy podwójnie – z jednej strony mamy bowiem technologię LED, czyli trwałe i wydajne oświetlenie, z drugiej zaś lepiej dopasowujemy sposób oświetlania domowych wnętrz.

Oszczędzamy ponadto na tym, że minimalizujemy występowanie sytuacji, kiedy to zapominamy wyłączyć lampy w pomieszczeniu, z którego niedawno wyszliśmy. Pod ręką mamy pilot bądź smartfon, którym możemy naprawić swój błąd wynikający z zapominalstwa.

Do zastosowania smart oświetlenia przekonują również funkcje dodatkowe, np. możliwość zintegrowania z muzyką czy aromatyzerem. Jesteśmy w stanie stworzyć wymarzony klimat każdego wnętrza, i to bez dużych inwestycji!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj