Wybierając meble ogrodowe zastanawiamy się nad konstrukcjami z surowców sztucznych i naturalnych. Które z nich lepiej wybrać? Zarówno materiały naturalne, jak i sztuczne mają zalety oraz wady. Porównujemy plusy i minusy, aby sprawdzić, na co lepiej postawić.

Meble ogrodowe z tworzyw naturalnych

Surowce naturalne, np. drewno, doskonale sprawdzają się w meblach ogrodowych. Przede wszystkim wpisują się w naturalność i bliskość przyrody przydomowych ogrodów. Pasują również do eko trendów, które dominują wśród aranżacji zewnętrznych, od co najmniej kilku sezonów.

Wybierając drewniane meble ogrodowe, np. z oferty sklepu https://bazkar.pl/, można liczyć na ich wyjątkową estetykę. Będą ponadto trwałe i wytrzymałe, dlatego posłużą długie lata użytkowania. Odpowiednio pielęgnując i dbając o meble ogrodowe bazujące na drewnie, można się cieszyć ich niezmiennymi właściwościami i cudowną estetyką. Gdzie tu minusy?

O drewniane meble trzeba dbać każdego roku. Wymagają konserwacji i impregnacji zarówno przed rozpoczęciem sezonu wiosenno-letniego, jak i po jego zakończeniu. Wszelkie uszczerbki i uszkodzenia należy na bieżąco naprawiać, ponieważ łatwo o to, by do wnętrza wdała się wilgoć i nieproszeni goście, a stąd o krok do nieodwracalnych zniszczeń.

Drewniane meble ogrodowe należą jednak do uniwersalnych pod względem estetyki. Są bardzo stabilne, dostępne w różnych konstrukcjach, modelach i wzorach, a do tego wprowadzają przyjemną atmosferę. Nie brakuje im również wygody użytkowania.

Meble ogrodowe z tworzyw sztucznych

Naprzeciw produktów naturalnych stają te, które bazują na tworzywach sztucznych. Są wśród nich meble plastikowe czy wykonane z technorattanu. Atutem mebli ogrodowych plastikowych jest ich niska cena. Są lekkie, do tego dostępne w najszerszej palecie kolorów i kształtów, nawet tych bardzo nietypowych, wręcz futurystycznych. To zatem świetna okazja, by stworzyć unikalną aranżację zielonej przestrzeni. Co z wadami?

Plastikowe meble należą do mniej trwałych od drewnianych odpowiedników. Ich lekkość jest zaletą, dopóki nie trzeba się zmagać z silnym wiatrem, który łatwo je przewraca. Ponadto narażone na długotrwałe działanie np. silnego promieniowania słonecznego, mogą się odbarwiać. Wprawdzie dziś tworzone meble z plastiku są o wiele wyższej jakości niż kiedyś, ale wciąż mają one swoje minusy.

Nieco inaczej jest z meblami ogrodowymi technorattanowymi. To specjalnie wzmocnione tworzywo sztuczne, które jest odporne na uszkodzenia i działanie czynników zewnętrznych, w tym warunków atmosferycznych. Poza tym tak wykonane meble charakteryzują się ciekawą estetyką, lekkością i dużą wygodą użytkowania. Z minusów wymienia się za to najwyższą cenę zakupu.

Na co lepiej postawić?

Tak naprawdę wszystko zależy od naszych potrzeb, oczekiwań i możliwości finansowych. Zarówno meble ogrodowe z tworzyw naturalnych, jak i sztucznych są w stanie cieszyć przez wiele kolejnych sezonów. Zalety każdej propozycji zdecydowanie rekompensują minusy, których nie jest aż tak dużo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj