Inteligentne oświetlenie, nazywane także smart, to produkty, które oferują znacznie więcej niż tradycyjne lampy czy klasyczne żarówki. Dzięki takim rozwiązaniom możemy zdalnie sterować oświetleniem, zmieniać barwy światła, a także jego natężenie. Dlaczego warto postawić na takie propozycje? Czy to kosztowne, złożone i wymagające przeróbek w domu?

Poznajmy smart produkty i przekonajmy się, dlaczego warto rozważyć ich zakup oraz instalację.

Smart żarówki – technologia warta uwagi

Smart żarówki, które można znaleźć w sklepie https://azzardo.com.pl/, wizualnie przypominają klasyczne odpowiedniki. Ich moc tkwi jednak w połączeniu dwóch technologii – bardzo dobrze nam znanych. Jest tu bowiem miejsce na technologię LED, która odpowiada za energooszczędność oraz trwałość żarówek. Drugą z nich jest możliwość zdalnego sterowania dzięki integracji z siecią Wi-Fi.

Tego typu żarówki są droższe od klasycznych odpowiedników, ale finalnie ich zastosowanie przynosi oszczędności na prądzie. W jaki sposób? Otóż smart żarówki dają szansę na kontrolę poszczególnych parametrów, nie tylko barwy światła, ale i jego natężenia. Wyobraźmy sobie zatem, że przy zwykłych żarówkach nieustannie korzystamy z ich 100% natężenia, podczas gdy wcale nie jest nam takie potrzebne.

Sterując inteligentnymi żarówkami możemy dopasować natężenie do potrzeb sytuacji, funkcjonalności danego pomieszczenia bądź atmosfery, którą chcemy uzyskać. Naprawdę dość rzadko potrzebujemy aż 100% natężenia, co oznacza, że marnujemy prąd, by je uzyskać. Smart żarówka pozwala na zmiany w tej kwestii. Już minimalnie zmniejszone natężenie nie wpływa negatywnie na komfort korzystania z danego pomieszczenia, ma za to wpływ na mniejszy pobór energii elektrycznej.

Kolor światła – jakiego potrzebujesz?

W łazience i kuchni potrzebne nam jest jasne i wyraziste światło. Tak samo jest w miejscu pracy, np. w domowym biurze. Z kolei podczas oglądania telewizji bądź romantycznego wieczoru liczymy na subtelne i ciepłe światło, kojące, sprzyjające budowaniu przytulnej i przyjaznej atmosfery wnętrza.

Dzięki smart oświetleniu możemy decydować o tym, jakiej barwy będzie światło w danym pomieszczeniu. Dopasowujemy ten parametr do aktualnych potrzeb. To nie tylko wygodne, ale i sprzyjające komfortowi korzystania z określonych przestrzeni domowych.

Zdalne sterowanie

Smart oświetlenie pozwala na zdalne sterowanie. Nie musimy wstawać z kanapy bądź odchodzić od stołu, by zmienić sposób oświetlenia danego wnętrza. Co więcej, jeśli zapomnimy wyłączyć lampę w innym pomieszczeniu, nie musimy się do niego wracać. To i wygodne, i przynoszące kolejne oszczędności na rachunkach za prąd.

Jeszcze ciekawiej robi się wtedy, gdy wybieramy inteligentne oświetlenie pozwalające na integrację z muzyką. Wyobraźmy sobie wnętrze, w którym za pomocą pilota lub aplikacji na urządzenie mobilne decydujemy o tym, jaki kolor ma światło, jakiego jest natężenia, a przy tym, jaka muzyka nas otacza.

Inteligentne rozwiązania, takie jak smart oświetlenie, nie bez powodu podbijają rynek. Znajdźmy dla nich miejsce w swoim domu. Nie wymagają bowiem kosztownym przeróbek, dużych inwestycji ani wielkich zmian, przynoszą zatem mnóstwo korzyści.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj